Telewizor do 2500 złotych

W cenie około 2500 zł, można znaleźć bardzo duży wybór telewizorów – od niewielkich, 22 calowych modeli do telewizorów o przekątnej co najmniej 55 cali. Telewizor do 2500 złotych nie musi być budżetowym rozwiązaniem, gdyż jest to już kwota, która pozwala na zakup bardzo fajnego telewizora. Na jakie opcje, wyposażenie należy przede wszystkim zwrócić uwagę, gdy szukamy dobrego telewizora do 2500 zł? Poniżej przedstawiamy kilka naszych sugestii oraz rankingi najlepszych telewizorów w tej kategorii cenowej.

Telewizor do 2500 zł – ile cali?

Najważniejszą kwestią, która pojawia się podczas wyboru telewizora jest przekątna jego ekranu. W niewielkim pokoju sprawdzi się najlepiej mały telewizor o przekątnej od 22 do 32 cali, chociaż tak naprawdę minimum jakie się kupuje to 32 cele. Telewizor z małym ekranem można łatwo wkomponować w wystrój kuchni, mniejszego salonu lub podłączyć go do konsoli. Nie jest to kompromis tego typu, że nie stać nas na więcej cali, po prostu nie ma sensu kupować duży telewizor do bardzo małego pomieszczenia (piszę to z doświadczenia). W tym przypadku faktem jest, że budżet 2500 złotych to za dużo na telewizor 32 calowy (więcej tutaj o telewizorach 32 cali).

Czyli jeżeli dysponujecie budżetem 2500 złotych, to będziecie celować minimum w 40-43 cale. Jest to odpowiedni wybór do średniej wielkości salonu. Wybór jest ogromy i telewizory te sprawują się świetnie w domu.

Ranking telewizorów do 2500 zł – 40-43 cale

Taka kwota pieniędzy nie stanowi także problemu, gdy szukamy telewizora do sporego salonu lub innego dużego pomieszczenia. Ceny odbiorników stale spadają i dlatego nie powinno stanowić problemu znalezienie bardzo dobrego telewizora o przekątnej 50-55 cali. Oczywiście tak duże telewizory oferują bardzo dobrą rozdzielczość Full HD, posiadają zaawansowane technologie, które sprawiają że obraz potrafi nas zachwycić. Są to na przykład takie systemy jak: Pixel Plus HD, Micro Dimming czy Perfect Motion, które wygładzają obraz i sprawiają, że jest on wyrazisty niezależnie od miejsca, z którego oglądamy ekran.

Ranking telewizorów do 2500 zł – 50-55 cali

Telewizor do 2500 zł – Internet i Smart TV

Zakup telewizora to zwykle decyzja, którą podejmujemy raz na kilka lat. Obecnie praktycznie wszystkie nowe telewizory posiadają możliwość podłączenia internetu (zarówno przez kabel jaki i przez Wi-Fi). Posiadając taki sprzęt, możemy stworzyć z telewizora domowe centrum rozrywki. Smart TV w dobrym telewizorze do 2500 złotych pozwala między innymi na oglądanie programów nadawanych w sieci, słuchanie radia, oglądanie filmów, umożliwiających kontakt z innymi osobami (Messenger, Skype) i wiele innych mniej lub bardziej przydatnych rzeczy.

Osoby które lubią nowinki techniczne, z pewnością ucieszą się z możliwości instalowania na telewizorze dodatkowego oprogramowania. Pozwala to rozszerzyć jego możliwości. Bardzo przydatną opcją jest streamowanie treści ze smartfona lub tabletu na dużym ekranie.

Telewizor do 2500 zł – rozdzielczość 4K

2500 zł to kwota, w której można kupić wiele modeli telewizorów o rozdzielczości 4K z wysoką częstotliwością odświeżania. Telewizory 4K sprawdzają się przede wszystkim w dwóch zastosowaniach. Po pierwsze, umożliwiają one oglądanie w pełnej krasie filmów na płytach Blue Ray, a po drugie pozwalają na grę na najnowszych konsolach i czerpanie z nich pełni wrażeń.

Telewizory 4K będą z czasem stawały się standardem, dlatego jeśli mamy wybór między modelem Full HD a 4K, warto wybrać ten drugi.

Ranking telewizorów do 2500 zł – 4K

Telewizor do 2500 zł – na jakie opcje jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jedną z ciekawszych opcji, jest nagrywanie audycji telewizyjnych na dysk podłączony pod USB. Dzięki temu można zachować ważne wydarzenia transmitowane w telewizji.

Gdy telewizor służy jako domowe centrum rozrywki, powinien być wyposażony w dodatkowe złącza USB i HDMI. Pozwoli to na swobodne korzystanie z wielu urządzeń, bez konieczności ich ciągłego wpinania i odłączania do portów, które mogą być umieszczone w niedogodnym miejscu.

Oprócz kwestii technicznych, przy wyborze telewizora do 2500 zł, warto zwrócić uwagę także na wygląd zewnętrzny. Nowoczesne modele oferują bardzo cienkie ramki, smukłą konstrukcję oraz ciekawy design. Dzięki temu, stanowią one ozdobę mieszkania. Przydatną opcją jest możliwość zawieszenia telewizora na ścianie.

Telewizory w cenie około 2500 zł, mogą zaoferować także ekran Curved. Jego zaletą jest świetny wygląd oraz delikatne poprawienie jakości wyświetlanego obrazu. Taki telewizor będzie przyciągał wzrok i stanie się centralnym punktem salonu.

Najlepsze zapytania:
  • telewizor do 2500
  • dobry telewizor do 2 500 zł
  • jaki kupic telewizor 55 do 2500 zł
  • tvpanasonik do2500
  • jaki telewixor 4k do 2500

Telewizor do 2500 zł - Opinie

  1. W tym przedziale cenowym wybór jest już dość spory. Wiele firm produkuje dobre telewizory, a za tę cenę można już wybrać fajny sprzęt.. Tylko właśnie wybór jest najtrudniejszy. Fajnie, że pokazujecie różne propozycje.

  2. Ja również uważam, że w tym przedziale można trafić już na naprawdę najlepszy telewizor do 2500 zł. Jest masa telewizorów, które można kupić właśnie w tej cenie. Sama mam taki do 2k i jestem z niego bardzo zadowolona. Jeżeli ktoś myśli, że dobry telewizor do 2500 zł to raczej bajka, to jest w błędzie. Można trafić naprawdę wypasiony model, który doskonale będzie służył.

  3. Dobry telewizor do 2500 zł to moim zdaniem już naprawdę wypas, na który można sobie pozwolić. Sama nie mam takiego drogiego telewizora, bo wystarcza mi ten z niższej półki, ale oglądałam i niektóre mają naprawdę ciekawe opcje, które mogą być przydatne podczas oglądania. Obraz na niektórych modelach też się trochę różni.

  4. Telewizor do 2500 zł wydaje mi się być rozsądną opcją, jeżeli tylko chcemy zdecydować się na lepszej jakości sprzęt. Mi bardzo podoba się jakość obrazu z LG, więc pewnie tutaj szukałabym telewizora w tej cenie. Na razie mój dobrze się sprawuje, ale kto wie, kiedy przyjdzie pora na nowy zakup.

  5. Ostatnio oglądam dużą ilość telewizorów bo szukam czegoś do nowego mieszkania. Telewizor do 2500 zł to już spory wybór, raczej górna półka cenowa. Na droższy bym sobie nie pozwoliła. Mi podobają się telewizory Sony i wydaje mi się, że wybiorę Sony KD-49XF7596 – bardzo zgrabny model.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *