Telewizor do 1500 zł

Telewizor do 1500

Sprzedaż telewizorów z roku na rok jest coraz mniejsza z uwagi na rosnącą popularność oglądania wideo w sieci. Wpływa to w dużej mierze, także na zmniejszenie się cen telewizorów. W cenie około 1500 złotych, możemy dostać zarówno telewizor o przekątnej 32 lub więcej cali, wyposażony w mniejszą ilość funkcji, jak i telewizor Smart TV z mniejszym ekranem. Telewizor do 1500 złotych może zaoferować rozdzielczość już z całą pewnością Full HD, głośniki o wystarczającej mocy oraz wystarczającą ilość złącz.

Telewizor do 1500 zł – ile cali?

Rozwój techniki wpłyną na znaczne zwiększenie przekątnej ekranu w telewizorach, nawet tych, dostępnych w cenie poniżej 1500 złotych. Jeśli szukasz telewizora do dużego pokoju, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem telewizora o przekątnej 32 – 42 cale rozdzielczości Full HD. Do mniejszego pokoju, lepszym wyborem będzie monitor o przekątnej poniżej 32 cali, natomiast do kuchni lub niewielkiej sypialni, nawet 22 cali.

Jak widać, przekątna ekranu telewizora w niewielkim stopniu wpływa na jego cenę, natomiast może wpływać na dostępne wyposażenie. Telewizor o mniejszej przekątnej obrazu, będzie zwykle lepiej wyposażony i zaoferuje więcej dodatkowych złącz, niż telewizor o większej przekątnej. Nie jest to jednak regułą i w cenie około 1500 zł, można znaleźć także świetnie wyposażone telewizory o dużej przekątnej. Podczas zakupu, należy zwracać uwagę także na to, jaka jest klasa energetyczna telewizora. Większość modeli oferuje dziś klasę A+.

Telewizor do 1500 zł – Internet i Smart TV

Zacznijmy od tego, że osoby, które raczej nie korzystają z Internetu i wolą oglądać telewizję w standardowy sposób, nie muszą wcale decydować się na zakup modnego modelu telewizora, wyposażonego w Smart TV. Opcje Smart będą natomiast bardzo ważne dla osób, które często oglądają filmy na YouTube, korzystają z platformy Ipla, czy lubią słuchać muzyki z Internetu.

W telewizorze do 1500 złotych wyposażonym w internet i Smart TV, możemy spodziewać się między innymi takich możliwości, jak odbiornik Wi-Fi i złącze do podłączenia telewizora do przewodu internetu stacjonarnego (do routera).

Ranking telewizorów do 1500 zł, 40 cali

Nowoczesne telewizory posiadają zwykle system operacyjny Android, za pomocą którego, można ściągać na urządzenie proste aplikacje. Istnieje także wiele modeli smart z własnym systemem operacyjnym, pozbawionych tak dużych opcji konfiguracji. W części tanich telewizorów, znajdziemy okrojone w stosunku do droższych modeli, wersje aplikacji Smart TV.

Telewizor do 1500 zł – jaka rozdzielczość?

Dobry telewizor do 1500 złotych, powinien oferować jak największą rozdzielczość. To szczególnie ważne wtedy, gdy jego ekran ma dużą przekątną (co wpływa na zagęszczenie pikseli), lub gdy mamy zamiar oglądać telewizor z bliska lub używać go jako monitor.

Standardem staje się dziś rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli, natomiast w sklepach często spotkamy także modele, które mają rozdzielczość HD Ready. Ten drugi rodzaj telewizorów sprawdzi się, gdy używamy telewizora jedynie jako odbiornika programów telewizyjnych, lub gdy oglądamy go z większej odległości.

Niższa rozdzielczość ekranu, przełoży się na gorszą jakość i bardziej postrzępione krawędzie. W przypadku niektórych modeli telewizorów, wybór opcji HD Ready wpływa na lepsze pozostałe parametry obrazu. Mogą być one wyposażone na przykład w układ redukcji szumów lub zwiększony kontrast.

Dobry telewizor do 1500 zł – jakie dodatkowe opcje?

W telewizorze w cenie około 1500 zł, można się spodziewać także dodatkowych opcji, takich, jak na przykład gniazdo słuchawkowe. Jest ono bardzo przydatne wtedy, gdy oglądamy telewizję i nie chcemy przeszkadzać domownikom. Przydatne są także mocne głośniki, oraz zwiększona ilość wyjść USB i HDMI.

Wszystkie telewizory sprzedawane w Polsce, posiadają tuner odbioru telewizji naziemnej.

Większość telewizorów dostępnych w sklepach, posiada kompaktowe wymiary i obudowy, które przyciągają wzrok. Kupując telewizor, warto przyjrzeć się na żywo obrazowi generowanemu przez matrycę i zobaczyć, czy jakość obrazu i odwzorowanie kolorów, jest na odpowiednim poziomie.

Telewizory do 1500 zł z opcją 3D

Technologia 3D dostępna w telewizorach, miała na zawsze odmienić sposób, w jaki korzystamy z telewizji. W tej chwili ta technologia jest w odwrocie – największe firmy wycofują się z produkcji telewizorów 3D, a filmy 3D nie są dostępne w dystrybucji internetowej. Z tego powodu, trzeba liczyć się z tym, że niedrogi telewizor, nie będzie posiadał opcji 3D.

Ranking telewizorów do 1500 zł

Najlepsze zapytania:
 • Telewizor do 1500
 • tv do 1500

Telewizor do 1500 zł - Opinie (6 komentarzy)

 1. Ostatnio kupiłam taki, niedrogi telewizor do biura. Wydaje mi się, że wcale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy, aby móc korzystać z dobrego sprzętu. Wystarczy po prostu sprawdzić jego parametry.

 2. Do dnia 20.04.2017 mieliście w rankingu Najlepsze w Polsce telewizory do 1500 zł ze Smart TV Telewizor Samsung UE49K5500 49 i klikając w odnośnik Aktualna Cena przechodziło się na stronę media-max.net. Dzisiaj nie ma już tego telewizora. Z jakich przyczyn? Korzystając z polecenia z waszej strony chciałam kupić ten telewizor, ale prawdopodobnie zostałam oszukana

  1. Author

   Dlaczego oszukana? 🙂 Ten telewizor nadal jest w ofercie media-max.net poniżej 1500 zł. Wystarczy przejść do tego sklepu i go kupić 🙂
   Jeżeli potrzebujesz pomocy, proszę o kontakt.

 3. Tak , potrzebuję pomocy . Z firmą media-max nie ma jakiegokolwiek kontaktu. Numer 576 734 660
  na stronie nie odpowiada (wczoraj było ,że linia przeciążona, dzisiaj już nic) . Numer z regulaminu jest do znanej firmy komputerowej.

  1. Author

   Proszę nie kupować w tym sklepie, prawdopodobnie dlatego został usunięty i już nie można do niego przejść. Ostatnie opinie klientów są negatywne. Właśnie tak jak Pani pisze, brak kontaktu. Ale co gorsze brak też wysłania towaru.
   Telewizor o którym Pani pisze kosztuje w sklepach około 2000 zł, także to też jest podejrzane.

 4. Nie mam dużego budżetu na elektroniczne sprzęty, z telewizora korzystam sporadycznie, ale chciałam mimo wszystko mieć nowy w salonie. Kupiłam model z Manty i cieszę się, że nie wybrałam drogich topowych marek. Mozna mieć dobrą jakość w niskiej cenie, wystarczy poszukać w sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *