jaki telewizor 55 cali

Polacy najchętniej kupują telewizory, które zapewniają kinowe warunki do oglądania filmów i seriali, a także grania w gry. W artykule prezentujemy kompleksowy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, na co zwracać uwagę, jaki telewizor 55 cali kupić. Zaprezentujemy także najpopularniejsze przedziały cenowe, w jakich najczęściej kupujemy telewizory 55 calowe. W wyborze z pewnością pomocny będzie także ranking telewizorów 55 cali w różnych kategoriach cenowych i wg różnych parametrów (np.: 4K, Smart TV).

Telewizor 55 cali a odległość od ekranu

Decydując się na telewizory o dużych przekątnych, należy mieć na uwadze fakt, że powinny znajdować się one odpowiednio daleko od widza. Optymalna odległość rośnie wraz z wielkością telewizora i związana jest także z rozdzielczością, jaką oferuje telewizor.

W przypadku telewizorów 55 cali oferujących jakość UHD odległość ta powinna wynosić od 1,2 do około 2 metrów, podczas gdy w przypadku takiego samego odbiornika oferującego jakość Full HD, odległość od ekranu powinna wynosić od około 2 do nawet 3,5 metrów.

Jak widać, są to spore odległości, przez co nie zawsze warunki przestrzenne w mieszkaniach i domach pozwalają nam na zakup tego typu odbiornika. Umieszczenie telewizora 55 cali w zbyt małej odległości od widza może skutkować znacznym spadkiem wygody oglądania. Zbytnie poruszanie gałkami ocznymi, a nawet szyją spowoduje bóle głowy podczas wielogodzinnych seansów i sprawi, że trudniej będzie nadążyć nam za wartką akcją wyświetlaną na ekranie.

Wymiary telewizora 55 cali: szerokość: 121,7 cm, wysokość: 68,6 cm

Jaki telewizor 55 cali wybrać?

Decydując się na telewizor 55 calowy, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów i cech, które warunkować będą jego użyteczność oraz atrakcyjność. Jednym z najważniejszych z nich jest typ zaimplementowanej matrycy stanowiącej serce urządzenia.

Matryca w TV 55 cali

Na rynku królują trzy technologie: matryce LCD, LED oraz OLED.

W matrycach LCD oraz LED za przepływ światła odpowiadają ciekłokrystaliczne warstwy podświetlane przez źródła światła. Telewizory LED podświetlane są – jak sama nazwa wskazuje – przez diody LED. Podświetlenie to może być krawędziowe (Edge LED) lub pełne (Full LED). Światło emitowane przez białe diody przechodzi przez filtry RGB, dzięki czemu na ekranie telewizora pojawiają się odpowiednie barwy. Telewizory LED oferują atrakcyjny współczynnik do oferowanych możliwości, są energooszczędne i w zasadzie dominują rynek.

Telewizory OLED są nowszą i jednocześnie droższą technologią, która oferuje nieporównywalnie lepsze oddanie głębokiej czerni oraz niezrównany kontrast. W tego typu konstrukcjach każdy z pikseli może emitować światło o dowolnym kolorze z palety RGB. Wobec tego eliminowane są smużenie oraz białe plamy, które występują w ciekłokrystalicznych telewizorach, w których podświetlenie jest w całości realizowane przez białe diody z nałożonym filtrem.

Zatem jeśli szukasz tańszego i bardziej powszechnego rozwiązania, postaw na energooszczędne telewizory LED. Jeżeli wolisz rozwiązanie droższe, jednak oferujące obraz lepszej jakości, wybierz telewizor 55 cali OLED.

Rozdzielczość obrazu a TV 55 cali

W zasadzie do wyboru mamy trzy rozwiązania: HD Ready, Full HD oraz Ultra HD. Pierwsze rozwiązanie to najprostszy format o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Rozdzielczość ta została wyparta przez telewizory Full HD. Nie oferuje ona zbyt dobrej jakości obrazu i spotkać ją można wyłącznie w najniższej półce urządzeń. Na pewno jest to rozdzielczość, której nie należy w ogóle brać pod uwagę w przypadku telewizorów 55 cali.

Telewizory obsługujące technologię Full HD (1920 x 1080 pikseli) stanowią obecnie absolutne minimum dla telewizorów ze średniej półki cenowej. Oferują odpowiednio dobrą jakość do grania w gry, oglądania filmów i seriali.

Jeśli zależy Ci na zmaksymalizowaniu wizualnych doznań, warto pomyśleć o zakupie telewizora obsługującego rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli), zwanej również Ultra HD. Telewizor 55 cali 4K zapewnia dwukrotnie większą ilość pikseli, co determinuje o wiele precyzyjniejszy i dokładniejszy obraz.

Z trybem HDR czy bez?

High Dynamic Range jest technologią, która zapewnia szerszy zakres tonalny kolorów. HDR pokrywa się z zakresem tonalnym wychwytywanym przez ludzie oko. Dzięki implementacji tej technologii telewizory oferują o wiele żywszy i bardziej realistyczny obraz.

Odświeżanie obrazu

Im szybsze odświeżanie tym obraz będzie płynniejszy. Obecnie w przypadku telewizorów 55 calowych standardem powinno być odświeżanie obrazu na poziomie powyżej 100 Hz. Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem dynamicznych scen kina akcji, oglądania sportu lub grania w gry, warto postawić na tempo odświeżania na poziomie około 200 Hz lub więcej.

Smart TV

Systemy Smart TV znacząco poszerzają funkcjonalność telewizora. Obecnie możemy spotkać się z trzema najpopularniejszymi platformami: WebOS firmy LG, Tizen OS od Samsunga oraz Android TV.

Funkcje Smart pozwalają korzystać z internetu, oglądać filmy i seriale w serwisach VOD, słuchać muzyki – np. ze Spotify, przeglądać You Tube, strumieniować filmy i muzykę na i z smartfona, a nawet grać w dedykowane gry. Przed zakupem telewizora sprawdź, jaką funkcjonalność zapewnia wbudowany w nim system Smart TV.

Poniżej najpopularniejsze przedziały cenowe 55 calowych telewizorów

Jaki telewizor 55 cali do 2000 zł?

Budżet w wysokości 2000 złotych pozwoli na zakup 55 calowego telewizora z nieco niższej półki jakościowej. Odbiorniki tego typu zaoferują nam jakość Full HD, podświetlenie LED i dość podstawowy system Smart TV. Znajdziemy w nich także podstawowy zestaw portów i interfejsów oraz tunerów. Poniżej lista najlepszych za tą cenę.

Ranking telewizorów 55 cali do 2000 zł

RankingTelewizor 55 cali do 2000 złProducentCena
1TV LED Sony KD-55XF7005Aktualna Cena
2TV LED LG 55UK6300Aktualna Cena
3TV LED Samsung UE55TU7172Aktualna Cena
4TV LED Toshiba 55UA3A63Aktualna Cena
5TV LED Samsung UE55TU8502Aktualna Cena
Telewizor 55 cali do 2000 zł

Telewizor 55 cali do 2000 zł TV LED Sony KD-55XF7005

Jaki telewizor 55 cali do 3000 zł?

Dokładając tysiąc złotych, będziemy w stanie kupić telewizor 55 cali z wyższej średniej półki cenowej. Sprzęty z podanego przedziału cenowego wyposażone będą w matryce LED o rozdzielczości 4K. Pozwolą cieszyć się obrazem o bardzo dobrej jakości, głębi kolorów oraz kontraście. Zaoferują bogaty zestaw tunerów, zaimplementowanych technologii oraz portów i interfejsów.

Ranking telewizorów 55 cali do 3000 zł

RankingTelewizor 55 cali do 3000 złProducentCena
1TV LED Samsung QE55Q60Aktualna Cena
2TV LED LG 55NANO803Aktualna Cena
3TV LED Sony KD-55XH8096Aktualna Cena
4TV LED Samsung QE55Q64Aktualna Cena
5TV LED Sony KD-55XF8505Aktualna Cena
Telewizor 55 cali do 3000 zł

Telewizor 55 cali do 3000 zł TV LED Samsung QE55Q60

Jaki telewizor 55 cali do 5000 zł?

5000 złotych pozwoli na zakup sprzętu z wysokiej półki cenowej. Od około 5000 złotych zaczynają się 55 calowe telewizory wyposażone w matryce OLED. Tego typu sprzęty zaoferują jakość Full HD, podstawowy pakiet portów i interfejsów oraz tunerów, stabilny system Smart TV. Chcąc zakupić lepszej jakości 55-calowy telewizor OLED, należy liczyć się z wydatkiem rzędu 7, a nawet 10 tysięcy złotych.

Ranking telewizorów 55 cali do 5000 zł

RankingTelewizor 55 cali do 5000 złProducentCena
1TV LED LG OLED55BX3Aktualna Cena
2TV LED LG OLED55B9Aktualna Cena
3TV LED Philips 55OLED804Aktualna Cena
4TV LED Philips 55PUS9435Aktualna Cena
5TV LED Philips 55OLED754Aktualna Cena
Telewizor 55 cali do 5000 zł Najlepsze zapytania:
 • jaki telewizor 55 cali
 • jaki tv 55 cali
 • telewizor 55 cali
 • ranking telewizorów 55 calowych
 • ranking telewizorów 55 cali 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 opinie, średnia: 5,00 na 5)

Telewizor 55 cali - Opinie

 1. Chciałabym mieć taki telewizor, jednak dla mnie jest trochę za drogi. Myślę, że za kilka lat będę mogła sobie taki kupić, ale jednocześnie będę musiała powiększyć mieszkanie, bo na razie chyba mam za małe pomieszczenia do takiego telewizora :-)

  1. Noooo fajnie życzę żeby Pani sobie taki kupiła.
   Pozdrawiam

 2. Na początku myślałem, że 55 calowy telewizor to przesada, ale teraz nie wyobrażam sobie mniejszego. Obraz jest bardzo dobry i świetnie ogląda się czy to mecze w telewizji czy filmy z pendriva. Jeżeli chodzi o internet i Smart TV, to rzeczywiście raz na jakiś czas używam (np. puszczając dziecku coś z YouTube, czy włączając jakiś film z aplikacji). Natomiast nie wiem czy by mi bardzo brakowało tego w telewizorze. To już jest bardzo indywidualna sprawa. W każdym razie mam moim zdaniem bardzo dobry telewizor 55 cali kupiony za stosunkowo niewielkie pieniądze.

 3. Ja mam telewizor 55 cali 4k Philips z Ambilight. Jak dla mnie telewizor bardzo praktyczny, z dobrym dźwiękiem, obrazem i prostym sterowaniem. Ambilight świetny dodatek, jak ktoś ogląda filmy i seriale z HBO czy Netflixa.

 4. POSZUKUJĘ TELEWIZORA SAMSUNG 55 CALI
  Z SYSTEMEM 4K JAKI MODEL PAN POLECA NIE ZA MILIONY
  POZDRAWIAM
  AGNIESZKA

 5. 55 cali to najlepsza rozdzielczość dla telewizora do salonu :) W nowych modelach obraz jest bardzo ładny, telewizor zawieszony na uchwycie na ścianie i jest super. Zajmuje nie niewiele miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *