Telewizor do 3000 zł

Telewizor do 3000 zł

Jeżeli chcemy kupić dobry telewizor do 3000 zł, to z całą pewnością możemy zakładać, że spełni on nasze oczekiwania. Będzie to TV z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, na przykład takimi jak rozdzielczość 4K, wygięty ekran, Android TV czy z systemem Smart TV.

Producenci telewizorów zaczęli upychać w nich dużo nowej technologii, takiej jak chociażby nanokryształy, OLED 4K, HDR, Smart TV. Wszystkie te opcje i dodatki znacząco wpływają na komfort użytkowania sprzętu, o ile są używane. Przed wyborem telewizora do 3000 złotych warto zastanowić się, czy wszystkie te dodatki są dla Ciebie niezbędne, ponieważ poza komfortem, zwiększają również cenę sprzętu.

Kupując telewizor do 3000 zł, można nabyć model oferujący niesamowitą jakość obrazu oraz dźwięku, z modułem Wi-Fi, który pozwoli na swobodny dostęp do sieci oraz aplikacji VoD. W tym przedziale cenowym również gracze powinni znaleźć telewizor, który umili każdą rozgrywkę. Dokupując również kolumny, głośniki, lub kompletne kino domowe można stworzyć z telewizora samodzielne, kompletne centrum multimedialne.

Absolutne minimum wyposażenia telewizora do 3000 zł

Telewizor w tym przedziale cenowym powinien mieć przede wszystkim matrycę IPS, która pozwoli uniknąć irytujących małych kątów widzenia oraz kiepskiej jakości obrazu. Poza tym powinien być wyposażony w moduł DLNA oraz Wi-Fi, dzięki którym w prosty sposób będzie w stanie komunikować się z innymi urządzeniami. Dzięki temu unikniesz kolejnych kabli, które tym razem służyłyby do podłączenia internetu. Oczywiście niezbędny będzie również wbudowany tuner telewizji kablowej, satelitarnej oraz naziemnej telewizji cyfrowej (zastępuje to zewnętrzny dekoder). Złącze HDMI jest teraz standardem, ale warto zwrócić uwagę, aby było ich co najmniej 3 sztuki. Podobnie z wejście USB, które pozwoli wygodnie oglądać filmy z pendrive’a czy dysku zewnętrznego.

Telewizor do 3000 zł i Smart TV – warto?

Wszystko zależy od tego, czy będziesz w stanie wykorzystać wszystkie możliwości tej platformy. Obecnie prawie wszystkie nowe odbiorniki posiadają w pewnym stopniu funkcje Smart TV. Opcja ta znacząco podwyższa cenę telewizora, a jeśli nie będziesz wykorzystywał choć części z funkcji, które oferuje, warto zastanowić się nad wyborem lepszej matrycy kosztem Smart TV. Kluczem zakupu nowego telewizora powinna być odpowiedź na pytanie – do czego sprzęt będzie wykorzystywany oraz w jaki sposób zamierzamy z niego korzystać. Bo często funkcje Smart TV wzbudzają ciekawość na początku a później się ich w ogóle nie używa.

Telewizor do 3000 zł – Wielkość matrycy

Do 3000 złotych śmiało możesz wybierać telewizory powyżej 40 cali. Należy jednak wziąć pod uwagę możliwości mieszkaniowe. Oglądanie treści na 50 calowym ekranie z niewielkiej nie należy do najprzyjemniejszych seansów. Poza tym większa matryca oznacza również większą cenę. Czasem warto postawić na mniejszy telewizor, który zaoferuje wyższą jakość prezentowanego obrazu.

Jeśli jednak koniecznie chcesz kupić kolosa, upewnij się, czy spełnisz minimalne wymagania przestrzenne. Producenci czasem podają komfortową odległość oglądania. W przypadku 48-calowych telewizorów odległość od 1,5 do 2 metrów jest optymalna. W przypadku niespełnienia tego warunku Twój wzrok będzie biegał po całym ekranie, co bardzo szybko zmęczy Twoje oczy i pogorszy widzenie, a o komfortowym oglądaniu możesz zapomnieć. Nie daj się oczarować marketingowi i realnie oceń możliwości przestrzenne.

Ranking telewizorów do 3000 zł

Najlepsze zapytania:
  • telewizor do 3000
  • telewizor do 3000 zł 2016

Telewizor do 3000 zł - Opinie (4 komentarze)

  1. Ja mam 48-calowy Samsung, który ma zakrzywiony ekran o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), autorski system Samsunga- Tizen w wersji 2015 i dosyć pokaźne możliwości multimedialne. Producent nie umieścił w nim funkcji Smart TV, jednak nie odbija się to na funkcjonalności sprzętu.

  2. Miałam telewizor Toshiby, miałam Samsunga, teraz mam Sony. Każda firma to dobry sprzęt, na którym się nie zawiodłam. Moim zdaniem telewizor do 3 tysięcy złotych to naprawdę dobry sprzęt, na który można się zdecydować i z którego można być zadowolonym.

  3. Ja polecam Panasonic, można kupić bardzo dobry telewizor do 3000 tego producenta.

  4. Jaki telewizor do 3000 zł polecacie, który ma Smart TV? Chyba na takim mi właśnie najbardziej zależy, bo czytałam dużo artykułów i chyba to fajny telewizor, który można mieć. Patrzę na Samsungi ale jeszcze ostatecznie się nie zdecydowałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *