Telewizor do 1000 zł

Telewizor do 1000 złotych

Powiedzmy sobie szczerze, do tysiąca złotych nie kupimy telewizora wysokiej jakości, a nasze zakupowe poszukiwania ograniczone zostaną do niskobudżetowych konstrukcji. Czy jednak mając tak skromny budżet, nie będziemy w stanie kupić dobrego sprzętu? Absolutnie. W dobie szarżującego do przodu postępu technologicznego i regularnego zalewania rynku coraz nowszymi konstrukcjami, nieco starsze i gorzej wyposażone telewizory również będą miały nam coś ciekawego do zaoferowania.

W tym artykule skupimy się na wyborze telewizora do 1000 zł. Podzielimy artykuł ze względu na ilość cali matrycy telewizora, obsługiwane technologie, a także podpowiemy, na co zwracać uwagę wybierając sprzęt w tak skromnym budżecie.

Jaki telewizor 22-calowy do 1000 zł?

22-calowe odbiorniki TV to jedne z popularniejszych, mniejszych konstrukcji. Są odpowiednie do komfortowego grania w gry i oglądania TV, gdy nasze warunki przestrzenne są mocno ograniczone. W związku z tym, że wielkość matrycy drastycznie wpływa na finalną cenę telewizora, 22-calowe urządzenia z reguł będą wyposażone najlepiej. Jeżeli więc szukasz maksymalnie dobrego telewizora w możliwie niskiej cenie, koniecznie przejrzyj 22-calowe propozycje.

Czym zatem powinien odznaczać się dobrej (jak na tę półkę) jakości 22-calowy telewizor? Przede wszystkim powinien wspierać jakość Full HD. Z powodzeniem możemy rozglądać się za odbiornikami wyposażonymi w Smart TV i oferującymi łączność z siecią. Poza tym malutkie, 22-calowe TV powinny być wyposażone w podstawowe tunery: DVB-CV i DVB-T, a także w podświetlenie LED. Nie powinno zabraknąć również podstawowego zestawu portów: 2x HDMI (najpewniej w wersji 1.3) i minimum 1x USB.

Jaki telewizor 24-calowy do 1000 zł?

24-calowe stanowią zdecydowaną większość telewizorów w kwocie do 1000 zł. Z Full HD i Smart TV może być tutaj nieco gorzej. Niemniej, znajdziemy modele posiadające zaimplementowane Smart TV i Full HD. Zwykle 24-calowe odbiorniki do tysiąca złotych zaoferują nam nieco mniejszą rozdzielczość HD Ready. Poza tym podstawowy komplet portów, podświetlenie LED i tunery DVB-C i DVB-T. To wszystko, czego możemy się spodziewać. Oczywiście większość matryc 24-calowych telewizorów będzie taktowała z częstotliwością 50 Hz lub minimalnie większą, a moc głośników oscylować będzie na minimalnej granicy 10 W.

Jaki telewizor 32-calowy do 1000 zł?

Im większa przekątna, tym gorsze parametry obrazu i funkcjonalności telewizora mieszczącego się w kwocie do 1000 zł. O ile na pograniczu górnego limitu kwoty będziemy w stanie znaleźć dosłownie kilka modeli od czołowych producentów TV, oferujących jakość Full HD, o tyle zdecydowana większość modeli będzie wyposażona w matryce prezentujące obraz w rozdzielczości HD lub HD Ready. Poza tym modele posiadające Full HD zostały obdarte z większości innych funkcjonalności, co znacznie obniża komfort codziennej eksploatacji. Dlatego warto wziąć pod uwagę poniższe propozycje telewizorów oferujących najlepsze parametry w tej cenie.

Ranking telewizorów do 1000 zł – 32 cale

Jaki telewizor Full HD do 1000 zł?

Z telewizorem posiadającym Full HD i kosztującym mniej niż 1000 złotych spotkamy się najczęściej wśród 22” i 24” odbiorników. O 32-calowy TV z Full HD może być trochę trudniej. Jeżeli już decydujemy się na taką jakość obrazu w tak niskiej cenie, koniecznie sprawdźmy, czy jest to pełne Full HD, czy jedynie rozdzielczość udająca Full HD. Poza tym należy wziąć pod uwagę, że w budżecie do 1000 złotych będziemy musieli wybierać między jakością obrazu a funkcjonalnością telewizora.

Ranking telewizorów do 1000 zł – 22 i 24 cale

Jaki telewizor do konsoli do 1000 zł?

Jeżeli szukasz telewizora do grania w gry na konsoli nowej generacji, zdecydowanie warto wybierać sprzęty wspierające Full HD, posiadające duże przekątne i szybko taktujące matryce o częstotliwości minimum 80 Hz. Problem w tym, że w kwocie do tysiąca złotych raczej nie spotkasz się z tak wyposażonym sprzętem. 1000 złotych to zdecydowanie za mała kwota do zakupu solidnego ekranu do grania w gry, toteż musisz kierować się przede wszystkim ograniczaniem swoich potrzeb. Jeżeli zależy Ci na możliwie płynnej rozgrywce, postaraj się znaleźć telewizor o jak największej częstotliwości taktowania. Pozwoli Ci to uniknąć opóźnień obrazu i przeskakiwania klatek generowanych przez GPU konsoli.

Jaki telewizor ze Smart TV do 1000 zł?

Do tysiąca złotych będziemy w stanie kupić sprzęt od czołowych producentów posiadający system Smart TV. Zwykle będzie to jednak system dosyć ograniczony, powolny i toporny. Najlepiej poszukiwania takiego telewizora powinniśmy rozpocząć od przeglądu modeli 22” i 24”. W grupie telewizorów 34-calowych zdecydowanie trudniej będzie nam znaleźć odbiornik oferujący nie tylko Smart TV, co również przyzwoitą jakość obrazu.

Czy warto wybierać energooszczędny telewizor do 1000 zł?

Za energooszczędność niestety musimy zapłacić więcej, ale i w dłuższej perspektywie czasu, na takiej decyzji zakupowej możemy zaoszczędzić. Zwykle topowe telewizory na rynku plasują się w klasie energetycznej od A do A+++. Tanie telewizory do 1000 złotych najczęściej będą spełniały wymagania klasy A, czasem A+.

To, czy wybór droższego telewizora z wyższej klasy energetycznej będzie zasadny, powinny rozwiązać obliczenia i przybliżone szacunki. Przede wszystkim, przed zdecydowaniem się na bardziej energooszczędny telewizor, oszacuj, jak długo zamierzasz z niego korzystać. Zwykle inwestycja w lepszą klasę energetyczną zwraca się dopiero po 3-4 latach (oczywiście w zależności od intensywności użytkowania telewizora). Jeżeli więc zamierzasz używać sprzętu krócej, nie warto wybierać bardziej efektywnego energetycznie odbiornika TV.

Telewizor do 1000 zł - Opinie (3 komentarze)

  1. Przez bardzo długi czas nie miałam w ogóle telewizora. Teraz zdecydowała się na kupno i wybór padł na Samsunga. Moim zdanie bardzo dobre kolory, wszystko działa bez problemu, a sam telewizor wygląda bardzo ładnie.

  2. Dla mnie najlepszy telewizor do 1000 zł musi być przede wszystkim cienki i bardzo dobrze pokazywać kolory. Niestety coraz rzadziej możemy porównać je w sklepach. Koło siebie stoi 30 modeli i te kolory przez lampy sklepowe są zaburzone. Moim zdaniem dobry telewizor do 1000 zł to na pewno Samsung. Sama mam takiego i sprawdza się doskonale.

  3. Najlepszy telewizor do 1000 zł, to ten który będzie miał około 30 cali. Nie warto kupować większy w tej cenie, chyba że trafi się naprawdę duża promocja. Wtedy można pomyśleć 🙂 Sama kupiłam do swojej pracy właśnie taki w granicach 900 zł i jestem zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *