Telewizor do kuchni

Statystyczny Polak spędza w kuchni 730 godzin rocznie. Gotowanie to całkiem wciągająca czynność. Są jednak osoby, które mają podzielną uwagę i podczas przyrządzania posiłków lubią na przykład oglądać ulubiony program czy serial. Jeśli należysz do tego grona osób, zainwestuj w telewizor do kuchni.

Telewizor w kuchni może uprzyjemnić codzienne przyrządzanie posiłków czy sprzątanie po jedzeniu. Warto jednak wybrać odpowiedni model i dostosować go między innymi do wielkości pomieszczenia. Nie chodzi przecież o to, by postawić w kuchni kino domowe, chyba że mamy odpowiednie warunki i możliwości finansowe. Jeśli jednak telewizor będzie zbyt duży w stosunku do wielkości pomieszczenia, oglądanie go nie będzie komfortowe. Jak zatem wybrać dobry telewizor do kuchni? Podpowiadamy.

Jaki telewizor do kuchni kupić?

Wybierając dobry telewizor do kuchni należy zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Rozmiar telewizora

Wielkość telewizora warto dostosować do wielkości pomieszczenia. Jeśli mamy małą kuchnię, postawmy na niewielki model. Warto zwrócić uwagę na liczbę cali oraz przekątną ekranu. Jeżeli na przykład odległość od ekranu będzie wynosić nie więcej niż metr, powinniśmy kupić telewizor do kuchni o przekątnej od 19 cali do 32 cali – w zależności od tego ile miejsca posiadamy (sprawdź: najlepsze telewizory 32 cale). Telewizor nie powinien być zbyt duży, ale jednocześnie zbyt mały ekran również obniży komfort oglądania. Warto znaleźć optymalne rozwiązanie.

Ranking telewizorów 24 cale

Może coś pomiędzy bardzo małym 19 cali a sporym 32 cale? Warto sprawdzić najlepsze małe telewizory 24 cale, które mogą idealnie wpasować się do kuchni. Ich ceny nie są wygórowane.

RankingTelewizor do kuchni - 24 caleProducentCena
1TV LED Philips 24PHS5507Aktualna Cena
2TV LED Philips 24PHS6808Aktualna Cena
3TV LED Toshiba 24WL1A63Aktualna Cena
4TV LED Sharp 24EA3EAktualna Cena
5TV LED Metz 24MTC6000Aktualna Cena
Telewizor do kuchni - 24 cale

Telewizor do kuchni - 24 cale TV LED Philips 24PHS5507

Rodzaj telewizor do kuchni

Rodzaj telewizora warto dostosować do stylu kuchni. Mamy do wyboru kilka opcji. Najprostszą jest postawienie telewizora na blacie kuchennym. Jest to jednak dość ryzykowne, bo możemy zachlapać urządzenie. Poza tym, telewizor zabierze sporo miejsca, a oglądanie go z tak niewielkiej odległości może nie być zbyt komfortowe. Do wyboru mamy również podwieszany telewizor do kuchni. Taki model na pewno pozwoli nam zaoszczędzić miejsce, co w przypadku kuchni jest wyjątkowo istotne. W ofercie znajdziemy specjalne uchwyty, dzięki którym możemy bezpiecznie zamontować urządzenie w dowolnym miejscu, na przykład na wprost kuchenki. Większość uchwytów umożliwia delikatne obracanie telewizora, w zależności od potrzeb. Kolejną opcją jest podszafkowy telewizor do kuchni. Montuje się go do wiszącej szafki. Urządzenie znajduje się pomiędzy dolną a górną szafką. W ten sposób ograniczamy sobie jednak przestrzeń. W tym wypadku ryzykujemy również zachlapaniem urządzenia. W ofercie znajdziemy także telewizor do kuchni do zabudowy. Tego rodzaju urządzenie montujemy w szafkę lub w specjalną wnękę (w przypadku dużej kuchni).

Jak widać jest kilka dedykowanych rodzajów telewizorów do kuchni. Pytanie czy stosunkowo najprostsze i tanie rozwiązanie nie okaże się najlepsze. Mowa tutaj o zakupie zwykłego niewielkiego telewizora (19 cali – 32 cale), który można zamontować za pomocą specjalnego uchwytu (sprawdź: jaki uchwyt do telewizora wybrać?) na ścianie. Zakładając, że mamy wolną przestrzeń na jednej ze ścian, wydaje się to być bardzo dobre rozwiązanie.

Typ ekranu

Do wyboru mamy ekran plazmowy, LED raz LCD. Pierwszy ma szeroki kąt widzenia i jest odporny na rozmaite uszkodzenia. Warto wybrać ekran plazmowy, jeśli chcemy postawić sprzęt na blacie. Ekran LED jest najcieńszy i gwarantuje dobrą jakość obrazu, a przy okazji zużywa mniej energii od pozostałych. Można go zamontować na ścianie lub pod szafką. Ekrany LCD natomiast są bardzo lekkie i świetnie sprawdzą się, gdy zdecydujemy się na telewizor do kuchni podwieszany. Co istotne, telewizor z ekranem LCD najlepiej ogląda się, gdy znajduje się na wprost, a model z ekranem LED można komfortowo oglądać pod różnymi kątami.

Kolor telewizora

To absolutnie indywidualna kwestia. Niewątpliwie, dobrze jest dopasować kolor telewizora do wnętrza. W ofercie znajdziemy urządzenia w rozmaitych barwach. W nowoczesnej kuchni sprawdzi się na przykład biały model, ale jest to mało praktyczne rozwiązanie. Na białym telewizorze brud i kurz są zdecydowanie bardziej widoczne niż na przykład na czarnym. Czarny telewizor będzie bardziej uniwersalny. Możemy zdecydować się również na jakiś wyrazisty kolor. Wszystko zależy od naszego gustu. Jeśli jednak wybieramy telewizor w innym kolorze niż czarny, postawmy na model z wąską ramką.

Klasa energetyczna

Jeśli dużo czasu spędzamy w kuchni i zamierzamy często oglądać telewizję podczas przyrządzania posiłków, postawmy na model o wysokiej klasie energetycznej, by zużywał jak najmniej energii (najlepiej od A do A+++).

Telewizor do kuchni – dodatkowe funkcje

Warto wybrać telewizor do kuchni, który będzie oferował przydatne funkcje dodatkowe. Oczywiście, warto je dostosować do własnych potrzeb. Dobry telewizor do kuchni na pewno powinien mieć wejście USB. Dzięki temu będziemy mogli oglądać programy, filmy czy seriale nagrane na pendrive czy dysk przenośny. Jeśli chcemy odbierać telewizję naziemną, wybierzmy model z wbudowanym tunerem DVB-T. Ciekawą opcją jest telewizor do kuchni z radiem. To pozwoli zaoszczędzić przestrzeń, zwłaszcza jeśli chętnie radia słuchamy. Jeżeli zależy nam na dobrej jakości obrazu, przyda się rozdzielczość 4k  (sprawdź: najlepsze telewizory 4k) lub w ostateczności Full HD. Natomiast w przypadku, gdy telewizor w kuchni ma również umożliwiać dostęp do internetu (oglądanie programów na przykład na YouTube), warto wybrać model telewizor z technologią Smart TV.

Bez wątpienia, telewizor do kuchni należy dobrać indywidualnie, dopasowując go do własnych potrzeb oraz możliwości. Za najprostszy telewizor do kuchni zapłacimy kilkaset złotych, bardziej zaawansowane urządzenie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Telewizor do kuchni do zabudowy

RankingTelewizor do zabudowyProducentCena

Telewizor do kuchni - Opinie

  1. Dla mnie najlepszy telewizor do kuchni to tablet, świetnie spełnia swoją funkcję kiedy gotuję lub piekę i w kuchni spędzam dużo czasu. Oglądam wtedy seriale, rozmawiam przez wideo albo mam włączony przepis. Tego na telewizorze bym nie zrobiła. A duży tablet ma wystarczający ekran do oglądania.

    1. Zdecydowanie popieram! Ja również zabieram do kuchni tablet i służy mi do oglądania i słuchania. Najlepsze rozwiązanie, lekkie i szybkie. W kuchni aż tyle czasu nie spędzam, więc telewizor do kuchni zabierałby mi tylko miejsce.

  2. Mi dobry telewizor do kuchni by nie przeszkadzał, ale uważam, że to niepotrzebny wydatek. Nie spędzam tam wiele czasu, a mam połączoną kuchnię z pokojem, więc widzę telewizor, który się tam znajduje, po co mi kolejny :-) Warto ograniczyć ten czas, radio mi wystarcza.

  3. Jestem w kuchni często, ale nie wiem czy telewizor do kuchni, to coś obowiązkowego. Jasne, lubię coś oglądać podczas gotowania, ale mogę to robić na tablecie i to mi na razie wystarcza. Co będzie kiedyś, zobaczymy.

  4. Telewizor do kuchni zawsze wydawał mi się zbędnym elementem wyposażenia, ale nie odkąd połączyliśmy kuchnię z salonem. Teraz jak gotuję lubię oglądać programy kulinarne lub dokumenty. Przede zawsze ten czas gotowania możemy wykorzystać na inne rzeczy, a telewizor to ułatwia. Do kuchni postawiłabym na mały telewizor, bo nie ogląda się go ciągle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *