Telewizor do 2000 zł

Telewizor do 2000 złotych

W cenie około 2000 złotych można kupić zaawansowany techniczne telewizor, który sprawdzi się zarówno do oglądania filmów, jak i do grania w gry na konsoli. Z tego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas kupowania takiego sprzętu. W kategorii telewizor do 2000 zł znajdziemy bardzo duży wybór sprzętu, który będzie różnił się wielkością i rozdzielczością ekranu, a także dodatkowymi funkcjami. Niektóre osoby będą zadowolone z podstawowego modelu, oferującego niską rozdzielczość i brak funkcji multimedialnych, a dla innych nie będzie on wystarczający.

Telewizor do 2000 zł ze Smart TV

Technologia Smart TV pojawia się w coraz większej ilości modeli telewizorów (a można powiedzieć pewnie już teraz, że to standard). Jeśli chcesz wykorzystywać swój telewizor głównie do Internetu, wybierz model obsługujący zarówno Smart TV, jak i Wi-Fi, przesyłanie filmów i możliwość podłączenia klawiatury i myszy. Smart TV pozwala na korzystanie z około 100 dedykowanych programów, które rozszerzają możliwości telewizora.

Nie ma wątpliwości, że Smart TV nie przyda się osobom, które używają telewizora wyłącznie do oglądania kablówki – to rozwiązanie zostało stworzone po to, by wygodnie oglądać treści internetowe.

Ranking telewizorów Smart TV do 2000 zł

Przykładowo – aplikacja może pokazać nam informację o tym, że mamy powiadomienia na poczcie e-mail lub Facebooku. Minusem takiej technologii jest trudność ze wprowadzaniem danych przez niewielki pilot z klawiaturą. Naszym zdaniem, największą zaletą Smart TV jest możliwość oglądania programów o dowolnej porze.

Telewizor do 2000 zł z Wi-Fi

Wi-Fi jest już standardem w telewizorach, dzięki niemu możesz podłączyć do telewizora inne urządzenia i przeglądać na nim filmy lub zdjęcia w sieci. Dzięki Wi-Fi możesz także zgrywać filmy na USB, a także łatwo udostępniać informacje ze smartfona lub tabletu. Ważną kwestią jest to, jak trudna jest konfiguracja Wi-Fi. Niektóre modele podłącza się do Internetu bardzo szybko, a w przypadku innych, sprawia to wiele problemów. Można spodziewać się tego, że już niedługo każdy dobry telewizor będzie wyposażony w Wi-Fi.

Telewizor do 2000 zł – ile cali?

Na cenę telewizora wpływają najbardziej dwa czynniki. Jest to przede wszystkim przekątna ekranu oraz jego rozdzielczość. Skupmy się tej pierwszej wartości.

Bardzo duży telewizor postawiony w małym pokoju, będzie złym rozwiązaniem, bo będzie męczył wzrok i ciągle będziemy musieli poruszać głową. Małe telewizory wymuszają na nas wysilanie wzroku, co jest kłopotliwe szczególnie dla osób, które noszą okulary.

Nowe telewizory można oglądać z mniejszej odległości niż te, które wyprodukowano w technologii CRT – nie ma problemu z promieniowaniem, a jedynym ograniczeniem jest rozdzielczość. Ekran o rozdzielczości 4K w dobrym telewizorze można oglądać z bardzo bliska, natomiast gdy jest on rozdzielczości HD Ready, będziemy wtedy widzieli pojedyncze piksele.

Oczywiście, oglądanie telewizora ze zbyt bliska jest kłopotliwe, bo widzimy wtedy tylko wycinek obrazu. Można przyjąć, że w większości domów najlepszym rozwiązaniem będzie telewizor o przekątnej od 32 do 50 cali. W cenie do 2000 złotych warto celować raczej w mniejsze modele, które będą miały wyższą rozdzielczość obrazu. W salonie zwykle mamy ochotę kupić większy telewizor, który prezentuje się lepiej na tle mniejszych modeli.

Ranking telewizorów od 32 do 40 cali do 2000 zł

Ranking telewizorów od 43 do 50 cali do 2000 zł

Gdy kupujemy telewizor do 2000 zł z niewielkim ekranem, mogą pojawić się problemy z kątami widzenia (ale przecież zwykle siedzimy przed telewizorem, więc nie ma się czym martwić tutaj). Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest zakup telewizora z zakrzywionym ekranem, który minimalizuje zmiany w kolorystyce, których nie da się uniknąć w technologii LCD. Ta technologia także ma swoje wady, między innymi to, że telewizora nie można powiesić na ścianie. Najnowsze modele są giętkie i można je zarówno wygiąć, jak i wyprostować, jednak ta technologia dopiero się rozwija.

Telewizor 3D do 2000 zł

W tej cenie nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem telewizora 3D. Dobry telewizor 3D ma zwykle rozdzielczość przynajmniej 1920 na 1080 pikseli i mocne głośniki. Istnieje kilka technologii okularów 3D (technologia pasywna i aktywna), które należy dobrać w zależności od tego, jakie są nasze preferencje. Niektóre osoby nie mogą na przykład oglądać filmów wyświetlanych w technologii aktywnej i powinny wybrać okulary pasywne.

Zanim kupisz telewizor, upewnij się, że w komplecie z nim znajdują się przynajmniej 2 pary okularów. Telewizory 3D różnią się także energooszczędnością – jeśli zależy Ci na tym, by pobierał on niewiele prądu, wybierz model w klasie A++.

Będzie nieco droższy od telewizora w niższej klasie energetycznej, jednak szybko odczujesz oszczędności. Taki model można kupić w cenie około 2000 złotych, zatem dobrze wpasowuje się w nasze zestawienie.

Ranking telewizorów 3D do 2000 zł

Podsumowując – kupując dobry telewizor do 2000 zł w sklepie stacjonarnym, zwróć uwagę nie tylko na jego wielkość w porównaniu do innych modeli, ale także na to, jakie opcje oferuje. Producenci oszczędzają na wielu rzeczach, dlatego pierwszym krokiem powinno być dokładne zapoznanie się ze specyfikacją sprzętu.

Najlepsze zapytania:
 • telewizor do 2000
 • jaki telewizor do 2000
 • jaki tv do 2000
 • smart tv do 2000
 • tv do 2000

Telewizor do 2000 zł - Opinie (6 komentarzy)

 1. Ostatnio musiałam kupić nowy telewizor, bo poprzedni był stary i nie dawał już rady. Zdecydowałam się na 36′ i telewizor od Samsunga. Bardzo sobie chwalę ten sprzęt, działa jak należy, bardzo dobry obraz nie mam żadnych zastrzeżeń. Cenowo również bardzo przystępny, a ja trafiłam na promocji i kupiłam go za niecałe 2 tyś.

 2. Zastanawiam się właśnie nad zakupem nowego telewizora, bardzo podoba mi się telewizor LG – mam już wybrany model na oku. Kosztuje około 1700 zł, więc myślę, że to dobra okazja żeby kupić coś dobrego w niskiej cenie.

 3. Nie kupujcie Samsungów, bo będą problemy z matrycą ( plamy) !

 4. Dokładnie Samsungi zalewają nas tanim sprzętem. Niestety najniższej jakości wykonania. Jeśli chcecie telewizor ze wszystkimi nowinkami w przystępnej cenie nie wpisujcie w przeglądarce ” jaki tv do np.2000 zł” … Dostaniecie reklamową papkę.
  Zwróćcie uwagę na te właśnie pomijane firmy. Sam tak zrobiłem i cieszę się teraz tv z który za 2000 oferuje wszystko to co sony i Samsung za 4000.
  Pomyśl. Nie daj sie naciągnąć sprzedawcy w markecie . Obierz model i nie daj sie zniechęcić. To ich praca sprzedać ci to co im pasuje.

 5. Dokładnie. Ja tak kupiłem mega telewizor parasolnika 4k 40 cali ze wszystkim opr 3D. Mega jakość wykonania jakość rozpier….a. A chcieli mi wcisnąć Lg i sonego, jak i tragiczego szajsunga.

 6. Od dwóch tygodni próbuje kupić telewizor i dostaję powoli szału, ponieważ w każdym sklepie każdy sprzedawca inaczej odnosi się do moich wątpliwości i za każdym razem ze sklepu wychodzę bez telewizora z bezcennymi, za to bardzo ciężkimi zakupami w postaci kolejnych wątpliwości i przeświadczenia o tym, że prawdopodobnie już zawsze będę oglądał filmy na laptopie 14 cali…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *