jaki Telewizor 50 cali 4K

Jeszcze kilka lat temu, telewizory o przekątnej 50 cali były bardzo dużym wydatkiem i można było je oglądać jedynie na witrynach sklepowych. Dziś ich ceny spadły na tyle, że prawie każdy może spełnić swoje marzenie o posiadaniu telewizora „na całą ścianę”. To bardzo dobre rozwiązanie także wtedy, gdy szukasz telewizora, który będziesz mógł podłączyć do konsoli. Zaoferuje to znacznie lepsze wrażenia z gry, ponieważ ekran ma większą przekątną niż nawet największy monitor komputerowy.

Telewizor 50 cali do jakiego pokoju (z jakiej odległości oglądać)

Nawet najlepszy telewizor 50 cali nie będzie się nadawał do małego pokoju. Ekran o wielkości 50 cali najlepiej jest oglądać z odległości od 2 do 4 metrów, a jeśli pokój jest mniejszy, będziesz musiał odwracać głowę, by mieć cały ekran w obrębie widzenia. Telewizor z ekranem 50 świetnie nadaje się do salonu, natomiast będzie gorszym rozwiązaniem do sypialni lub innego pomieszczenia. Często mówi się o tym, że telewizor z większym ekranem i niezbyt dużą rozdzielczością, może dawać rozmyty obraz. Nie jest to do końca prawda, bo zależy to także od ostrości wzroku oglądającego.

Telewizor 50 cali – jaka rozdzielczość?

Rozdzielczość to parametr, których chce nas zachęcić do zakupu telewizora wielu sprzedawców. Czy telewizor z większą rozdzielczością będzie na pewno lepszy, od tego, który ma ją mniejszą? Wszystko zależy od tego, z jakiej odległości oglądasz ekran. Jeśli oglądasz go z bardzo bliska i ekran ma niską rozdzielczość, pojedyncze piksele będą widoczne. W większości przypadków jednak tak nie jest, bo jak już wspominaliśmy, telewizor 50 cali ogląda się z ponad 2 metrów i wtedy ludzkie oko, i tak nie jest w stanie odróżnić pojedynczych pikseli. Nie mniej, telewizory z wyższą rozdzielczością ekranu mają przewagę nad innymi modelami – zastosowane są w nich nowsze technologie i obraz jest lepszy zarówno pod względem ostrości, jak i kontrastu i innych parametrów.

Ranking telewizorów z rozdzielczością 4K 50 cali

Warto zdecydować się na wyższą rozdzielczość wtedy, gdy telewizor służy nam przede wszystkim do gier, które są idealnie dopasowane do rozdzielczości Full HD. Również filmy na Blue Ray lepiej wyglądają na ekranie, który jest lepiej dopasowany do ich rozdzielczości i nie wymaga żadnego skalowania. Kupno telewizora o najwyższej rozdzielczości do oglądania na nim filmów z Internetu lub telewizji w tradycyjnej rozdzielczości, to zła decyzja bo i tak nie zobaczymy wzrostu jakości.

Telewizor 50 cali z Internetem

W Polsce mnóstwo osób narzeka na to, że w telewizji nie ma ciekawych audycji, a jednocześnie, sprzedaż telewizorów idzie w górę. Dzieje się tak między innymi dzięki temu, że telewizor o dużej przekątnej można podłączyć do Internetu. Telewizor z odpowiednim wyjściem staje się centrum rozrywki – można na nim oglądać filmy z YouTube, filmy i seriale, które kupiliśmy w serwisach, a także przeglądać zdjęcia i strony internetowe. Telewizor z Internetem to także sposób na oglądanie sportu lub oglądanie dwóch kanałów telewizji jednocześnie, a także na nagrywanie audycji. Duży telewizor można także podpiąć do komputera stacjonarnego, laptopa albo konsoli, dzięki czemu będziemy mogli grać w gry na ogromnym ekranie.

Można powiedzieć, że technologia internetowa w telewizorach nadal nie jest w pełni rozwinięta i korzysta z niej niewiele osób. Wynika to głównie z niewygodnego sterowania telewizorem za pomocą pilota. Można do nich dokupić także akcesoria, takie, jak klawiaturę czy mysz, ale i tak, korzystanie z Internetu jest znacznie wygodniejsze na zwykłym komputerze lub na tablecie. Wskazuje to także na to, że telewizory nadal służą przede wszystkim do oglądania treści, natomiast ich wykorzystanie do innych celów, wciąż nie jest ich głównym zastosowaniem.

Telewizor 50 cali do 2000 zł

2000 złotych to cena, za którą wciąż można kupić wiele modeli telewizorów o dużej rozdzielczości ekranu. Oferują one takie opcje, jak na przykład oświetlenie ambilight (poprawiające wygląd pomieszczenia), wysoką rozdzielczość ekranu, moduł Smart TV i świetne parametry. Nawet tanie telewizory oferują dziś taką jakość ekranu, jaką kilka lat temu spotykaliśmy jedynie w modelach z najwyższej półki cenowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem są telewizory z systemem operacyjnym Android, umożliwiające nie tylko oglądanie filmów, ale także granie w proste gry. Za około 2000 złotych można kupić także telewizory wyposażone w ekran 4K, które zaoferują jeszcze wyższą jakość obrazu.

Ranking telewizorów 50 cali do 2000 zł

Telewizor 50 cali do 3000 zł

Jeśli szukasz dobrego telewizora 50 cali, który będzie prawdziwą ozdobą Twojego salonu, warto postawić na produkty wyposażone w zagięty ekran. Firmy, takie, jak Samsung, oferują telewizory wyposażone we własny system operacyjny Tizen i zaskakujące jakością obrazu. Różnica między droższymi i tańszymi telewizorami często polega na tym, że nowsze modele są lepiej wyposażone, pod względem procesora i ilości RAM. Dzięki temu, na takim telewizorze można włączyć zaawansowane aplikacje i w pełni wykorzystać zalety dużego ekranu.

Ranking telewizorów 50 cali do 3000 zł

Najlepsze zapytania:
  • jaki telewizor kupić 2018

Telewizor 50 cali - Opinie (4 komentarze)

  1. To chyba nie jest zbyt popularna rozdzielczość telewizorów, ale z tego co widzę kilka modeli się znalazło 🙂
    Chyba sobie takie cudeńko sprawię na nowy rok.

  2. Pytanie czy lepiej kupić telewizor LED 4k czy może już celować w tych czasach w telewizory OLED? Cena wiadomo wyższa jest, ale z tego co widzę coraz tańsze są te telewizory, a może jakaś promocja niedługo się trafi 🙂

  3. Wow, nie wiedziałam, że są już aż takie duże telewizory. Co prawda widziałam jeden taki w centrum handlowym, ale u nikogo ze znajomych niczego takiego już nie. U mnie niestety ten telewizor nie miałby sensu, ponieważ mam mały pokój. Najlepszy telewizor 50 cali… oh, mogę tylko o takim pomarzyć 🙂

  4. Uważa, że najlepszy telewizor 50 to na przykład ten od Philipsa albo od Samsunga. Widziałam dwa telewizory o tej wielkości, od tych firm i zdecydowanie je polecam. Bardzo mi się podoba. Jakość telewizorów jest naprawdę wysoka, a obraz wyjątkowo dobrej jakości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *