najlepszy telewizor 4k

Co to jest ten telewizor 4K? Telewizory 4K charakteryzują się wysoką rozdzielczością 3840 na 2160 pikseli (znaczenie więcej niż Full HD mające 1920 na 1080, które stało się już standardem). Czyli wychodzi na to, że w telewizorach 4K mamy 2 razy więcej pikseli w pionie oraz w poziomie. Oczywiście dzięki temu, podczas oglądania filmów można zobaczyć więcej szczegółów, mamy obraz ostrzejszy i wyraźniejszy. Niektórzy producenci zamiast telewizory 4K, nazywają telewizory o tej rozdzielczości Ultra HD (jest to praktycznie określenie tej samej technologii). Technologia 4K pojawiła się niedawno, ale z każdym dniem pojawia się coraz więcej produkcji przeznaczonych do oglądania na takich telewizorach. Sprawdźmy czy warto i jaki telewizor 4K kupić?

Ranking telewizorów 4K (3840 x 2160) – 55 cali

Jedną z najpopularniejszych wielkości telewizorów 4K jest 55 cali. Dlatego wśród tych modeli jest największy wybór. Jest to też optymalny rozmiar do oglądania telewizji, filmów w domowych warunkach. Warto sprawdzić poniższe propozycje oparte na najlepszych opiniach i największej popularności.

RankingTelewizor 4K - 55 caliProducentCena
1TV LED Samsung QE55Q70Aktualna Cena
2TV LED LG OLED55B9Aktualna Cena
3TV LED Samsung QE55Q60Aktualna Cena
4TV LED LG 55NANO863Aktualna Cena
5TV LED LG 55NANO803Aktualna Cena
Telewizor 4K - 55 cali

Telewizor 4K - 55 cali TV LED Samsung QE55Q70

Telewizor 4K czy Full HD?

Bardzo duża rozdzielczość ekranu jest kusząca, ale dla większości osób nie będzie to miało dużego znaczenia. Telewizor Full HD ma rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli, co oznacza, że na jeden cal jest aż 4 razy mniej pikseli. Różnicę między tymi ekranami zobaczysz tylko wtedy, gdy będziesz oglądał film w rozdzielczości 4K. Problem polega na tym, że takich filmów jest teraz bardzo mało. Aktualnie standardem jest właśnie Full HD i większość filmów jest dostępnych właśnie w tym formacie.

Sytuacja zmienia się wtedy, gdy kupujesz telewizor, który chcesz następnie podłączyć do konsoli lub komputera i grać w bardzo wysokiej rozdzielczości. Rozdzielczość 4K staje się standardem w grach komputerowych.

Czy warto kupić telewizor 4K?

Telewizory 4K są dobrym rozwiązaniem, ponieważ telewizory tego typu mają możliwość wyświetlania bardziej szczegółowego obrazu. Warto kupić taki telewizor na przykład wtedy, gdy masz aparat nagrywający w tej rozdzielczości. Taki ekran wyświetli wszystkie szczegóły obrazu.

Jeśli wykorzystujesz telewizor przede wszystkim do oglądania kablówki w niskiej rozdzielczości, zakup modelu 4K nie ma uzasadnienia. W sieci pojawiają się filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości, które można oglądać na telewizorze 4K w pełnej krasie. Z tego powodu warto kupić najlepszy telewizor z myślą o tym, by podłączyć go do szybkiego internetu.

Ceny telewizorów 4K

Ceny dobrych telewizorów 4K cały czas spadają – aktualnie tanie modele 4K kosztują podobną kwotę, co telewizory o rozdzielczości Full HD wysokiej klasy. Obecnie najtańsze telewizory tego typu można kupić za około 2700 złotych. Modele o większej przekątnej można kupić za około 3500 – 4000 złotych. W produkcję takich telewizorów zaangażowały się także firmy znane do tej pory jedynie z produkcji smartfonów – na przykład Xiaomi. Duża konkurencja na rynku sprawi, że ceny telewizorów niedługo spadną i standard się rozpowszechni. Już niedługo powinny pojawić się także filmy w rozdzielczości 4K.

Takie opcje, jak Smart TV, wpływają na podwyższenie ceny telewizora, ale znacznie rozszerzają możliwości.

Telewizor 4K – ile cali?

Przekątna telewizora 4K zależy przede wszystkim od tego, z jakiej odległości masz zamiar go oglądać. Telewizor o przekątnej około 40 cali będzie dobrym rozwiązaniem w małym pomieszczeniu, natomiast większe ekrany przydają się do dużego salonu. Bardzo duży ekran nie zawsze jest dobrym wyborem – jeśli używasz go zamiast monitora do komputera (co jest możliwe wtedy przy tak dużej rozdzielczości), ekran o przekątnej 55 cali będzie niewskazany.

Ranking telewizorów 4K – 65 cali

Telewizor 65 cali może wydawać się ogromny, ale bardzo łatwo się przyzwyczaić do takiej wielkości ekranu. Jest to druga najpopularniejsza wielkość nowych telewizorów jakie się teraz sprzedaje. Ceny ciągle spadają, za najnowsze technologie płacimy coraz mnie. Poniżej kilka najlepszych propozycji.

RankingTelewizor 4K - 65 caliProducentCena
1TV LED Samsung QE65Q60Aktualna Cena
2TV LED Sony KD-65XF8505Aktualna Cena
3TV LED LG 65SM9010Aktualna Cena
4TV LED LG OLED65C8Aktualna Cena
5TV LED Samsung UE65KU6500Aktualna Cena
Telewizor 4K - 65 cali

Telewizor 4K - 65 cali TV LED Samsung QE65Q60

Telewizor 4K do gier

Szukasz alternatywy dla monitora komputerowego do gier? Zdecyduj się na dobry telewizor 4K wyposażony w złącze HDMI, który będzie można podłączyć do komputera lub konsoli (sprawdź: telewizor do PS4).

Jeśli do telewizora podłączasz także inne urządzenia, wybierz model z kilkoma złączami, dzięki czemu nie będziesz musiał często odłączać kabli.

Bardzo ważnym parametrem podczas grania w gry, jest czas reakcji monitora. Podczas dynamicznej rozgrywki najlepiej sprawdza się monitor, który błyskawicznie reaguje na każdy ruch gracza – w przeciwnym przypadku, pojawi się efekt smużenia. Telewizor o czasie reakcji poniżej 10 ms powinieneś pozostawić w sklepie.

Telewizor OLED 4K

Najlepsze telewizory 4K OLED charakteryzują się bardzo dobrym odwzorowaniem obrazu. Ich największą zaletą jest idealne pokazywanie czerni i innych kolorów, czego nie można uzyskać w innych typach telewizorów. Bardzo dobry jest także kontrast telewizora – według producentów, takiego wyniku nie można uzyskać w innych typach telewizorów. Zainteresowanych tym tematem odsyłam do artykułu, który szczegółowo opisuje telewizory OLED.

Telewizor 4K zakrzywiony

Najnowocześniejszymi telewizorami 4K są modele wyposażone w zakrzywiony ekran. Dzięki niemu można pozbyć się podstawowego problemu z telewizorami, czyli przekłamań obrazu wtedy, gdy patrzymy na niego z boku. Wbrew tego, co się mówi, zakrzywione ekrany nie wpływają na lepszy obraz. Niedawno pojawiły się też telewizory elastyczne, które można zarówno wygiąć, jak i wyprostować, ale ich cena jest bardzo wysoka.

Przed kupnem telewizora 4K, powinieneś zwrócić uwagę na sposób jego montażu. Większości modeli nie można na przykład powiesić na ścianie.

Najlepsze zapytania:
 • Telewizory 4K Który Lepszy
 • ranking telewizorów 4k
 • jaki telewizor 4k
 • telewizory 4k ranking
 • telewizor 4k opinie
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 opinie, średnia: 5,00 na 5)

Telewizor 4K - Opinie

 1. A ja niedawno kupiłem sobie fajny telewizor full HD a mi tu już piszecie, że jest coś z dwa razy lepszą rozdzielczością? :P Normalnie aż trochę posmutniałem.

  1. Właściwie 4K to 4 razy wyższa rozdzielczość od full HD

   1. Właściwie rozdzielczość jest dwa razy większa zarówno w pionie jak i w poziomie. Natomiast pikseli jest 4 x więcej.

 2. Widziałam ostatnio super telewizor 4K, dokładnie chyba od Philipsa i musze powiedzieć, że.. robi wrażenie i to duże! Dla mnie taki telewizor to za dużo, bo też nie oglądam telewizji bardzo często, ale jak ktoś ma możliwości to zdecydowanie powinien się na taki zdecydować.

  1. Spokojnie, i tak nie ma jeszcze tzw. kontentu (programów, filmów) w 4k. Jesli krtos nie ma własnej kamery 4k (drogie) lub aparatu cyfrowego – gdyby chciał ogladać swoje zdjęcia w ultra rozdzielczości 4k – to wystarczy telewizor full tzw. HD (matryca 1920×1080)

 3. Ja teraz w media expert wymieniłam Playstation na PS4Pro i poczytałem, że jego możliwości pełne widać dopiero z telewizorem, dobrze że udało mi się na tym zaoszczędzić trochę to szybciej uzbieramm na telewizor ;)

 4. Jak dla mnie jeżeli chodzi o 4k to Philips. Bardzo ładna jakość obrazu, dźwięk spoko jak na takie cienkie telewizory. Dodatkowo soft który nie muli tylko działa tak, jak powinien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *