Telewizor do 5000 złotych

5000 złotych to kwota, która w zupełności wystarczy do kupna bardzo dobrego, topowego telewizora. Nie musimy przy takim budżecie szukać modeli np. zeszłorocznych, bez problemu kupimy jeden z najlepszych telewizorów, które aktualnie są w ofertach sklepów. Telewizor do 5000 zł będzie posiadał nowoczesne technologie implementowane w designerskich i atrakcyjnych wizualnie konstrukcjach. Sprawdźmy jaki telewizor do 5000 zł warto kupić, jaki będzie najlepszy. Warto też sprawdzić aktualne rankingi, które publikujemy w tym artykule.

Telewizor do 5000 zł – czy warto?

Ile konsumentów, tyle odpowiedzi związanych z pytaniem czy warto kupić telewizor do 5000 złotych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która określałaby słuszność zakupu lub jego niesłuszność. Dobre telewizory od topowych marek, które kupimy w okolicach kwoty 5000 zł, zaoferują nam wysoki komfort użytkowania, szeroką funkcjonalność oraz świetną jakość obrazu. Decydując się na modele zeszłoroczne, będziemy w stanie kupić telewizory oferujące możliwie najlepsze specyfikacje w atrakcyjnych, wyprzedażowych cenach.

Zasadność zakupu telewizora za 5000 złotych podważa dynamicznie rozwijający się rynek elektroniki użytkowej. To, co obecnie uchodzi za high-endowy sprzęt z wyższej półki cenowej, za dwa lata stanie się low-endowym starociem. Elektronika bardzo szybko traci na wartości, zwłaszcza teraz.

Na pewno Telewizor TV w kwocie oscylującej w okolicach 5000 zł zestarzeje się wolniej niż budżetowe telewizory z niższych półek cenowych. To, czy warto zdecydować się na dobrej klasy telewizor, który z powodzeniem wystarczy nam na komfortowe użytkowanie przez 3 – 4 lata, zostawiamy pod rozwagę naszych czytelników.

Telewizor do 5000 zł – ile cali wybrać?

W podanej kwocie królują telewizory o przekątnych od 43 cali do nawet 65 cali, przy czym zdecydowaną większość stanowią 55 calowe odbiorniki. W cenie do 5000 zł celujemy raczej w najlepszy telewizor do salonu, który stworzy domowe centrum multimedialne.

Należy pamiętać, że im większa przekątna ekranu, tym wyższa cena. Wybierając telewizor do 5000 złotych i decydując się na dużą przekątną, raczej nie musimy rezygnować z wyposażenia i funkcjonalności telewizora. Natomiast zdarza się, że lepszym pomysłem jest zrezygnowanie z kilku cali na rzecz lepszego obrazu lub rozbudowanego, szybkiego Smart TV.

Najmniejsze godne uwagi telewizory do 5000 złotych posiadają matryce o przekątnej 43 cale. Zwykle decydujemy się na nie w przypadku ograniczonych warunków przestrzennych. Im mniejsza przekątna, tym teoretycznie lepsze wyposażenie telewizora. W grupie telewizorów od 43 do 49 cali z powodzeniem możemy szukać odbiorników oferujących matrycę odświeżającą obraz nawet z częstotliwością 1000 Hz, posiadających potężne wbudowane głośniki o mocy 40 W, czy oferujące świetnej jakości obraz.

Ale jeżeli szukasz telewizora mniejszego, zdecydowanie polecamy inne przedziały cenowe: telewizor do 2000 zł, telewizor do 2500 zł, telewizor do 3000 zł.

Telewizory o przekątnych mniejszych niż 49 cali doskonale sprawdzą się również do podłączenia do konsoli nowszych generacji. Zbyt duży ekran znacząco ograniczy komfort rozgrywki, toteż takie gabaryty ekranu wydają się wręcz idealne.

Telewizor do 5000 zł – 49 cali

Niezwykle popularna przekątna w telewizorach z rozpatrywanego przedziału cenowego. Wydając 5000 złotych na taki sprzęt, możemy spodziewać się świetnych parametrów przy zadowalająco dużej przekątnej ekranu. Z powodzeniem kupimy 49-calowy telewizor wyposażony w funkcjonalny Smart TV z nowym softem, wspierający pełne 4K UHD, oferujący matryce taktujące z częstotliwościami powyżej 120 Hz, czy wyposażone w system Ambilight. Poza tym możemy liczyć na dobre głośniki zapewniające dźwięk przestrzenny i obraz o wysokim kontraście, głębi kolorów i selektywnym podświetleniu dzięki technologii Quantum Dots lub OLED.

Aktualnie brak ofert.Telewizor do 5000 zł 49 cali

Telewizor do 5000 zł – 55 cali

Jedne z większych atrakcyjnych, polecanych matryc. 55-cali to kolejna bardzo popularna przekątna w odbiornikach TV do 5 tysięcy. Musimy liczyć się tu, że większy ekran okupiony jest nieco gorszą resztą specyfikacji. Oczywiście możemy liczyć na poprawne wyświetlanie rozdzielczości 4K UHD, czy funkcjonalne platformy Smart TV. Poza tym w 55-calowych telewizorach do 5000 zł możemy znaleźć odtwarzacz UHD Blu-ray, matryce taktujące z częstotliwością raczej nieprzekraczającą 80 Hz. Nie mamy co liczyć na wodotryski, a jeżeli takowych szukamy, lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na starszy, ubiegłoroczny model telewizora.

RankingTelewizor do 5000 zł 55 caliProducentCena
1TV LED LG OLED55CX3Aktualna Cena
2TV LED Samsung QE55Q80Aktualna Cena
3TV LED LG OLED55BX3Aktualna Cena
4TV LED Samsung QE55LS03Aktualna Cena
5TV LED Philips 55OLED805Aktualna Cena
Telewizor do 5000 zł 55 cali

Telewizor do 5000 zł 55 cali TV LED LG OLED55CX3

Telewizor do 5000 zł i 65 cali

Wybierając aktualnie matryce 65 cali, nie musimy liczyć się z tym, że wraz z wielkością ekranu, pogorszeniu ulega jakość obrazu i zakres oferowanych możliwości. Bardzo duże telewizory do 5000 zł, rzędu 60 – 65 cali posiadają nowoczesne technologie, które można spotkać też tych trochę mniejszych odbiornikach. Praktycznie zawsze zaoferują nam rozdzielczość 4K, czy bardzo dobre Smart TV.

Aktualnie brak ofert.Telewizor do 5000 zł 65 cali

Na co zwracać uwagę wybierając telewizor do 5000 zł wspierający 4K?

Decydując się na 4K mamy spore pole do popisu. W kwocie do 5000 złotych będziemy w stanie kupić niemal każdy ubiegłoroczny telewizor ze średniej i nieco wyższej półki cenowej, wspierający 4K.

Wybierając telewizor do 5000 zł oferujący rozdzielczość 4K wyświetlanego obrazu, koniecznie należy sprawdzić obsługiwane wersje portów. Oczywiście podstawowym z nich jest HDMI. Obecnie każdy telewizor jest wyposażony w przynajmniej jeden port tego typu. W przypadku odbiorników TV 4K należy zadbać, aby port ten był możliwie jak najnowszej wersji. Tańsze telewizory z reguły posiadają HDMI w wersji 1.4, co oferuje przepustowość na poziomie 10.2 Gb/s. Przy obecnych zapotrzebowaniach i wielkościach plików, jest to przepustowość stanowiąca pewne minimum. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór HDMI w wersji 2.0 o przepustowości na poziomie 18 Gbit/s.

Jaki telewizor do 5000 zł wspierający 3D?

Budżet do 5000 zł pozwala nam na zakup telewizora wyposażonego w aktywne 3D. Dlaczego lepiej zdecydować się na 3D aktywne niż pasywne? Otóż rozwiązanie to oferuje o wiele lepsze nasycenie kolorów oraz kontrast. Poza tym okulary migawkowe (stosowane w 3D aktywnym) są w stanie uzyskać jakość wyświetlanego obrazu na poziomie Full HD.

Cena aktywnej technologii 3D jest wyższa. Związane jest to z bardziej skomplikowaną konstrukcją oraz koniecznością szybkiego odświeżania obrazu przez matrycę telewizora. Jeżeli więc poszukujesz dobrego odbiornika z 3D, koniecznie sprawdź częstotliwość taktowania matrycy – warto wybierać matryce taktujące na poziomie 120 Hz lub wyżej.

*uzupełniając powyższe informacje o 3d, można napisać tylko, że jest to technologia, która aktualnie odchodzi w niepamięć.

Telewizor do 5000 zł - Ranking 2021

Polecamy sprawdzić ranking w kategorii Telewizor do 5000 zł, który codziennie aktualizujemy na podstawie popularności oraz opinii o produktach. Znajdziemy tam najlepsze ceny dla danego produktu, opinie i szczegółowe parametry techniczne.

RankingTelewizor do 5000 złProducentCena
1LG 48C11LBLGAktualna Cena
2Philips 55OLED855/12PhilipsAktualna Cena
3LG 55C11LBLGAktualna Cena
4Philips 55PUS9206/12PhilipsAktualna Cena
5Panasonic TX 55HX940EPanasonicAktualna Cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 opinie, średnia: 5,00 na 5)

Telewizor do 5000 zł - Opinie

  1. Za 5000 złotych można kupić bardzo dobry telewizor 55 calowy. Ja celuję w taki model do pokoju 25 m2. Dajcie proszę znać jak się u Was sprawdzają telewizory w Waszych mieszkaniach. Chodzi mi o dopasowanie wielkości telewizora do wielkości pokoju.

  2. A wybór z jakichś innych firm? Blaupunkt? Sharp, Manta?

  3. A dlaczego innych? Dobry telewizor do 5000 to nie Manta czy Blaupunkt. Ewentualnie niektórzy cenią sobie telewizory Hitachi, ale ja bym i tak szedł w znane firmy mimo wszystko i nie kombinował. Czyli Sony, Samsung, Philips, Panasonic, ewentualnie LG. Polecam Panasonic.

  4. Dobry telewizor do 5000 zł nie jest problemem wybrać. W sklepach jest naprawdę dużo modeli, producentów, którzy robią super sprzęt. Telewizory od LG są wyjątkowej jakości, tak samo jak Sony. Podoba mi się ich obraz, kolory i dodatkowe usługi.

  5. Najlepszy telewizor do 5000 zł to moim zdaniem albo Sony albo LG. To dwie firmy, których obraz w telewizorach podoba mi się najbardziej. Kolory są najbardziej realistyczne i fajnie to wszystko ze sobą wygląda. W tej cenie już możemy liczyć na sporą rozdzielność i duży model. Ja wybrałabym chyba Telewizor SONY KD. Bravię mają znajomi i bardzo sobie chwalą.

  6. A ja mam Telewizor krugermatz 65″ A-65SUHD10, kosztowal o wiele mniej niz 5000 zł, a dziala sztos, nie ma co przeplacac, serio. wystarczy poszukac troche mniej znanych marek,ktore oferuja czesto sprzet na takim samym poziomie,a ceny przynajmniej nie zwalaja z nog…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *