Telewizor do 5000 złotych

5000 złotych to kwota, która w zupełności wystarczy do kupna bardzo dobrego, topowego telewizora z ubiegłego roku. Bez problemu kupimy również solidny model z roku obecnego. Telewizor do 5000 zł będzie posiadał nowoczesne technologie implementowane w designerskich i atrakcyjnych wizualnie konstrukcjach.

Telewizor do 5000 zł – czy warto?

Ile konsumentów, tyle odpowiedzi związanych z pytaniem czy warto kupić telewizor do 5000 złotych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która określałaby słuszność zakupu lub jego niesłuszność. Dobre telewizory od topowych marek, które kupimy w okolicach kwoty 5000 zł, zaoferują nam wysoki komfort użytkowania, szeroką funkcjonalność oraz świetną jakość obrazu. Decydując się na modele zeszłoroczne, będziemy w stanie kupić telewizory oferujące możliwie najlepsze specyfikacje w atrakcyjnych, wyprzedażowych cenach.

Zasadność zakupu telewizora za 5000 złotych podważa dynamicznie rozwijający się rynek elektroniki użytkowej. To, co obecnie uchodzi za high-endowy sprzęt z wyższej półki cenowej, za dwa lata stanie się low-endowym starociem. Elektronika bardzo szybko traci na wartości, zwłaszcza teraz.

Na pewno odbiornik TV w kwocie oscylującej w okolicach 5000 zł zestarzeje się wolniej niż budżetowe telewizory z niższych półek cenowych. To, czy warto zdecydować się na dobrej klasy telewizor, który z powodzeniem wystarczy nam na komfortowe użytkowanie przez 3 – 4 lata, zostawiamy pod rozwagę naszych czytelników.

Telewizor do 5000 zł – ile cali wybrać?

W podanej kwocie królują telewizory o przekątnych od 43 cali do nawet 65 cali, przy czym zdecydowaną większość stanowią 55 calowe odbiorniki. W cenie do 5000 zł celujemy raczej w telewizor do salonu, który stworzy domowe centrum multimedialne.

Należy pamiętać, że im większa przekątna, tym wyższa cena. Będąc ograniczonymi kwotą do 5000 złotych, decydując się na dużą przekątną, musimy rezygnować z wyposażenia i funkcjonalności telewizora. Często lepszym pomysłem jest zrezygnowanie z kilku cali na rzecz lepszego obrazu lub rozbudowanego, szybkiego Smart TV.

Telewizor do 5000 zł i mniej niż 49 cali

Najmniejsze godne uwagi telewizory do 5000 złotych posiadają matryce o przekątnej 42-cali. Zwykle decydujemy się na nie w przypadku ograniczonych warunków przestrzennych. Im mniejsza przekątna, tym teoretycznie lepsze wyposażenie telewizora. W grupie telewizorów od 42 do 49 cali z powodzeniem możemy szukać odbiorników oferujących matrycę odświeżającą obraz nawet z częstotliwością 1000 Hz, posiadających potężne wbudowane głośniki o mocy 40 W, czy oferujące świetnej jakości obraz.

Telewizory o przekątnych mniejszych niż 49 cali doskonale sprawdzą się również do podłączenia do konsoli nowszych generacji. Zbyt duży ekran znacząco ograniczy komfort rozgrywki, toteż takie gabaryty ekranu wydają się wręcz idealne.

Ranking telewizorów 40-43 cali do 5000 zł

Telewizor do 5000 zł – 49 cali

Niezwykle popularna przekątna w telewizorach z rozpatrywanego przedziału cenowego. Wydając 5000 złotych na taki sprzęt, możemy spodziewać się świetnych parametrów przy zadowalająco dużej przekątnej ekranu. Z powodzeniem kupimy 49-calowy telewizor wyposażony w funkcjonalny Smart TV z nowym softem, wspierający pełne 4K UHD, oferujący matryce taktujące z częstotliwościami powyżej 120 Hz, czy wyposażone w system Ambilight. Poza tym możemy liczyć na dobre głośniki zapewniające dźwięk przestrzenny i obraz o wysokim kontraście, głębi kolorów i selektywnym podświetleniu dzięki technologii Quantum Dots lub OLED.

Ranking telewizorów 49 cali do 5000 zł

Telewizor do 5000 zł – 55 cali

Jedne z większych atrakcyjnych, polecanych matryc. 55-cali to kolejna bardzo popularna przekątna w odbiornikach TV do 5 tysięcy. Musimy liczyć się tu, że większy ekran okupiony jest nieco gorszą resztą specyfikacji. Oczywiście możemy liczyć na poprawne wyświetlanie rozdzielczości 4K UHD, czy funkcjonalne platformy Smart TV. Poza tym w 55-calowych telewizorach do 5000 zł możemy znaleźć odtwarzacz UHD Blu-ray, matryce taktujące z częstotliwością raczej nieprzekraczającą 80 Hz. Nie mamy co liczyć na wodotryski, a jeżeli takowych szukamy, lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na starszy, ubiegłoroczny model telewizora.

Ranking telewizorów 55 cali do 5000 zł

Telewizor do 5000 zł i więcej niż 55 cali

Wybierając matryce większe od 55 cali, musimy liczyć się z tym, że wraz z wielkością ekranu, pogorszeniu ulega jakość obrazu i zakres oferowanych możliwości. Bardzo duże telewizory, rzędu 60 – 65 cali, to zwykle bardzo proste konstrukcje. Najczęściej zaoferują nam rozdzielczość Full HD, czy bardzo podstawowe Smart TV. Poza tym nie należy spodziewać się super płynnego działania, czy wysoko taktujących matryc spełniających najwyższe normy jakości obrazu.

Ranking telewizorów 60-65 cali do 5000 zł

Na co zwracać uwagę wybierając telewizor do 5000 zł wspierający 4K?

Decydując się na 4K mamy spore pole do popisu. W kwocie do 5000 złotych będziemy w stanie kupić niemal każdy ubiegłoroczny telewizor ze średniej i nieco wyższej półki cenowej, wspierający 4K.

Wybierając telewizor oferujący rozdzielczość 4K wyświetlanego obrazu, koniecznie należy sprawdzić obsługiwane wersje portów. Oczywiście podstawowym z nich jest HDMI. Obecnie każdy telewizor jest wyposażony w przynajmniej jeden port tego typu. W przypadku odbiorników TV 4K należy zadbać, aby port ten był możliwie jak najnowszej wersji. Tańsze telewizory z reguły posiadają HDMI w wersji 1.4, co oferuje przepustowość na poziomie 10.2 Gb/s. Przy obecnych zapotrzebowaniach i wielkościach plików, jest to przepustowość stanowiąca pewne minimum. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór HDMI w wersji 2.0 o przepustowości na poziomie 18 Gbit/s.

Jaki telewizor do 5000 zł wspierający 3D?

Budżet do 5000 zł pozwala nam na zakup telewizora wyposażonego w aktywne 3D. Dlaczego lepiej zdecydować się na 3D aktywne niż pasywne? Otóż rozwiązanie to oferuje o wiele lepsze nasycenie kolorów oraz kontrast. Poza tym okulary migawkowe (stosowane w 3D aktywnym) są w stanie uzyskać jakość wyświetlanego obrazu na poziomie Full HD.

Cena aktywnej technologii 3D jest wyższa. Związane jest to z bardziej skomplikowaną konstrukcją oraz koniecznością szybkiego odświeżania obrazu przez matrycę telewizora. Jeżeli więc poszukujesz dobrego odbiornika z 3D, koniecznie sprawdź częstotliwość taktowania matrycy – warto wybierać matryce taktujące na poziomie 120 Hz lub wyżej.

Telewizor do 5000 zł - Opinie (4 komentarze)

  1. Za 5000 złotych można kupić bardzo dobry telewizor 55 calowy. Ja celuję w taki model do pokoju 25 m2. Dajcie proszę znać jak się u Was sprawdzają telewizory w Waszych mieszkaniach. Chodzi mi o dopasowanie wielkości telewizora do wielkości pokoju.

  2. A wybór z jakichś innych firm? Blaupunkt? Sharp, Manta?

  3. A dlaczego innych? Dobry telewizor do 5000 to nie Manta czy Blaupunkt. Ewentualnie niektórzy cenią sobie telewizory Hitachi, ale ja bym i tak szedł w znane firmy mimo wszystko i nie kombinował. Czyli Sony, Samsung, Philips, Panasonic, ewentualnie LG. Polecam Panasonic.

  4. Dobry telewizor do 5000 zł nie jest problemem wybrać. W sklepach jest naprawdę dużo modeli, producentów, którzy robią super sprzęt. Telewizory od LG są wyjątkowej jakości, tak samo jak Sony. Podoba mi się ich obraz, kolory i dodatkowe usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *