Telewizor 65 cali

Telewizor 65 cali to obecnie coraz popularniejsza grupa odbiorników TV wybieranych przez Polskich konsumentów. Ogromny ekran od zawsze stanowił nie lada gratkę dla każdego kinomaniaka. Trend ten można zaobserwować szczególnie teraz, gdy ceny telewizorów 65 cali zaczęły topnieć (zwłaszcza modeli ubiegłorocznych). W tekście podpowiadamy, jak wybierać 65-calowe telewizory wyposażone na przykład w technologię 4K. Napiszemy również, czym powinien odznaczać się najlepszy telewizor 65 cali z trzech najpopularniejszych przedziałów cenowych – do 5000 zł, do 8000 zł i powyżej 10 000 zł. Zapraszamy.

Jaki telewizor 65 cali 4K?

Kilka lat temu piekielnie droga, obecnie coraz tańsza i zarazem powszechniejsza technologia. Telewizory 4K są w stanie wyświetlać treści o rozdzielczości 4-krotnie większej niż Full HD. 4K to obecnie niemalże standard każdego szanującego się odbiornika TV. W 4K natywnie nadają trzy stacje telewizyjne: japońska NHK, włoska RAI i brytyjska stacja BBC. Co więcej, konsole do gier najnowszych generacji również zaczęły wspierać jakość UHD. Świadczy to o szybkiej popularyzacji tego standardu jakości. Warto więc ponownie przemyśleć chęć posiadania ekranu o tak wysokiej rozdzielczości. Nigdzie bowiem nie spotkamy się z tak dużą szczegółowością i wyrazistością obrazu.

Na co zwracać uwagę wybierając telewizor 4K?

Oczywiście kluczowym parametrem jest cena. Na finalną kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić za telewizor, w zdecydowanej większości wpływa ilość cali sprzętu, a także wspieranie popularnych technologii. Telewizor 65 cali o rozdzielczości 4K niestety musi być stosunkowo drogi.

Upscaling

Niezwykle ważną cechą telewizora 4K jest skalowalność obrazu, a konkretniej zdolności upscalingu. Upscaling to umiejętność przekształcania treści nagranych w niższych rozdzielczościach na rozdzielczość 4K. Warto zwrócić na to uwagę, jak telewizor radzi sobie z upscalingiem z rozdzielczości HD i Full HD na 4K, ponieważ w dużej mierze zależy od tego finalny komfort widza.

Kodeki i formaty

Kodeki i obsługiwane formaty to kolejny ważny aspekt. Im więcej obsługiwanych kodeków i formatów, tym naturalnie lepiej. Absolutnie podstawowy pakiet formatów to: MPEG2, MPEG4, MPO, PNG, PNS, AAC, AVI, BMP, H264/MPEG-4 AVC, HEVC, JPEG, JPS, MKV, MP3, MPEG1, WAV, WMA (od wersji 2 do wersji 9.2), WMA-PRO (wersja 9 i 10), WMV9/VC1, BMS, GIF.

Porty

Pisząc porty, mamy na myśli jeden z nich – port HDMI. Im nowsza jego wersja, tym przepustowość danych będzie szybsza, a połączenie stabilniejsze. W telewizorach 4K jest to niezwykle ważne, ponieważ pliki wideo o tak wysokiej rozdzielczości wymagają odpowiednio dużej przepustowości i szybkości przesyłu. Warto kupić telewizor oferujący port(y) HDMI w wersji co najmniej 2.0.

Ranking telewizorów 65 cali 4K

Jaki telewizor 65 cali 3D?

Telewizor 65 cali z 3D? Czemu nie! Warto jednak dokładnie przestudiować specyfikację takiego telewizora. Technologia 3D jest dosyć kapryśna i łatwo naciąć się na minę. Podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać przy poszukiwaniach 65-calowego telewizora 3D powinno brzmieć: „Ale czy na pewno potrzebuję 3D?” Technologia ta może i brzmi fajnie, ale w rzeczywistości jest dosyć mało funkcjonalna. Jeżeli jednak jesteśmy w 100% przekonani do kupna dużego telewizora z 3D, weźmy pod uwagę kilka aspektów.

Rodzaj 3D

Na rynku możemy spotkać telewizory z 3D pasywnym, aktywnym i autostereoskopią. Czym różnią się od siebie te technologie?

Zacznijmy od 3D pasywnego. Jest to najstarsza, najgorsza i najtańsza forma obrazu trójwymiarowego. Niegdyś pasywne obrazy 3D oglądało się przez czerwono-niebieskie okulary, dzisiaj stosuje się filtry polaryzujące montowane w przezroczystych szkłach okularów. Rozwiązanie to znacząco pogarsza jakość obrazu – redukuje nasycenie kolorów, ostrość oraz kontrast.

Kolejną opracowaną technologią było 3D aktywne. W tej technologii klatki obrazu przekazywane są naprzemiennie do jednego i drugiego okularu. Sposób ten wymaga zdecydowanie większej częstotliwości odświeżania obrazu – zarówno ze strony okularów, jak i telewizora, co podwyższa finalną cenę odbiornika. Aby aktywne 3D działało prawidłowo, telewizor musi odświeżać obraz z częstotliwością minimum 120 Hz, jednak najlepsze efekty uzyskamy przy 240 Hz wzwyż.

Autostereoskopia to najnowsza, znajdująca się w powijakach technologia. Umożliwia ona wyświetlanie obrazu 3D bez konieczności zakładania okularów. Można to osiągnąć na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest bariera paralaksy, która opiera się na stosowaniu przesłon, które odsłaniają wyłącznie wybrane kawałki obrazu. Drugą metodą jest zastosowanie siatki dwuwypukłych soczewek załamujących obraz subpikseli. Trzecią – dosyć futurystyczną – technologią jest wolumetryczność, czyli stosowanie hologramów.

Telewizor 65 cali do 5000 zł

Do 5 tysięcy złotych będziemy w stanie kupić tanie 65-calowe telewizory oferujące jakość Full HD i całkiem podstawowy zestaw funkcjonalności. Ciężko będzie tu o platformę Smart TV, czy nieco szerszy niż absolutnie podstawowy zestaw portów i interfejsów. Nieznacznie przekraczając budżet, będziemy w stanie kupić telewizor oferujący wsparcie dla natywnej rozdzielczości 4K, a także sprzęt wyposażony w prostą platformę Smart TV – np. WebOS 2.0.

Ranking telewizorów 65 cali do 5000 zł

Telewizor 65 cali do 8000 zł

Taki budżet pozwoli nam na zakup przyzwoitego mid-range’owego sprzętu. Bez problemu kupimy niejednego zeszłorocznego flagowca odznaczającego się świetną jakością, natywnym wsparciem rozdzielczości 4K, czy funkcjonalną platformą Smart TV.

Ranking telewizorów 65 cali do 8000 zł

Telewizor 65 cali do 10 000 zł

Szukasz telewizora do 10 tysięcy? Niemal cały rynek stoi przed Tobą otworem. W takiej kwocie możesz przebierać między topowymi, high-endowymi odbiornikami oferującymi systemy Ambilight, najlepsze kodeki DTS Premium, kompletny pakiet interfejsów bezprzewodowych, czy certyfikatem Ultra HD Premium. 65-calowy telewizor w kwocie do 10 tysięcy będzie miał absolutnie wszystko, czego tylko możesz wymagać od odbiornika TV najwyższej klasy.

Ranking telewizorów 65 cali do 10 000 zł

Telewizor 65 cali - Opinie (8 komentarzy)

 1. Moim zdaniem telewizor 65 cali to zdecydowanie za duży sprzęt. Trzeba mieć w domu warunki, żeby móc mieć taki duży TV. Kiedyś widziałam taki duży na żywo, robi wrażenie.

  1. No właśnie zastanawiam się jak duże trzeba mieć mieszkanie, to znaczy pokój, żeby taki telewizor miał sens. Kupiłem sobie mieszkanie niedawno i salon ma prawie 30 m2. Zastanawiam się czy telewizor 65 cali to jednak nie będzie jakaś przesada. Może to są telewizory do pubów do oglądania meczów? 😀

   1. Ja mam salon 17 metrowy a telewizor 70 calowy, i oglądam z ok.2, 5 metra i wcale nie jest za duży. Naprawdę.

   2. Ja mam duży salon, kupiłem 8 lat temu 55″ i muszę teraz przyznać, że zbyt wielki nie jest, spokojnie przyjemniejszy w odbiorze byłby większy, dlatego zastanawiam się już nad 65″.

 2. Coś Wam powiem, jaki byście nie kupili telewizor to po miesiącu dojdziecie do wniosku że jest za mały 🙂

 3. A co sadzicie o troche tańszych opcjach, typu telewizor z Manty? Nie stać mnie na takie drogie modele jak tutaj w artykule, a jednak zbieram się już kilka miesięcy do wymiany telewizora na coś nowego, w przystepnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *