telewizor 3D jaki wybrać

Telewizory 3D cieszą się dużą popularnością nie tylko z powodu swojej głównej funkcjonalności. Modele tego typu są zwykle nowocześniejsze od modeli 2D i oferują więcej opcji, a także oferują płynniejszy obraz. Telewizory 3D oferują zwykle szybsze odświeżanie od modeli 2D i ekran o dużej przekątnej. Jak widzisz telewizor 3D oferuje bardzo dużo plusów, a ich cena nie jest znacząco większa, od pozostałych modeli.

Kupując dobry telewizor 3D, musisz zwrócić uwagę na to, czy w jego cenie są okulary oferujące widzenie przestrzenne. Ich cena jest bardzo wysoka, gdy kupujemy je osobno. Niektóre firmy, na przykład LG, dodają do jednego telewizora nawet 7 par okularów.

Telewizor 3D a ilość cali

Wybierając telewizor 3D, jednym z najważniejszych parametrów, którym powinieneś się kierować, jest przekątna ekranu. Dobieramy ją w zależności od tego, jak duży mamy pokój i z jakiej odległości chcemy go oglądać. Jeśli przekątna ekranu wynosi 55 cali, telewizor należy oglądać z odległości co najmniej 2 metrów, natomiast w przypadku mniejszych ekranów, ta odległość może być mniejsza. W dzisiejszych czasach standardem stają się okulary o przekątnej powyżej 40 cali.

Telewizor 3D a rozdzielczość

W większości modeli, wynosi ona Full HD, a jeśli oczekujesz jeszcze lepszej jakości obrazu, powinieneś postawić na ekran 4K (Ultra HD). Taki ekran ma rozdzielczość nawet 3840 na 2160 pikseli i często wyposaża się go w opcję UHD Dimming, dzięki której ekran prezentuje jeszcze lepszy obraz.

Inne firmy oferują także opcję 4K Pure Direct i X-reality Pro, a także Pixel Precise Ultra HD, które pomagają w tym samym – dzięki nim uzyskuje się obraz najwyższej jakości.

Kiedy nie potrzebujemy ekranu o tak dużej rozdzielczości? Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, kiedy chcemy na telewizorze wyłącznie oglądać telewizję w niskiej rozdzielczości i nie gramy w gry z konsoli, ani nie oglądamy filmów na Blue Ray – wtedy nie zobaczymy różnicy, między ekranem HD a takim, który ma niższą rozdzielczość.

Telewizor 3D do 2000 zł

W cenie około 2000 złotych uda Ci się kupić wiele interesujących modeli telewizorów, wyposażonych w pasywną lub aktywną funkcję 3D. Są to raczej modele z ekranem o przekątnej 40 cali lub mniejszej, wyposażone w złącza USB i niezbyt mocne głośniki. Warto wybrać telewizory, które oferują opcję podłączenia do smartfona lub tabletu i dają możliwość odpalenia aplikacji internetowych.

Najtańsze telewizory wyróżniają się przede wszystkim tym, że posiadają niższą rozdzielczość, a częstotliwość wyświetlania obrazu nie jest tak wysoka, jak w najdroższych modelach.

Telewizor 3D do 3000 zł

Jeśli chcesz kupić telewizor o rozdzielczości 3D w cenie do 3000 złotych, przed Tobą trudny wybór. W tej cenie znajdziesz dziesiątki modeli, które wyświetlają realistyczne filmy w trójwymiarze i oferują bardzo płynny obraz. Możesz też kupić dobry telewizor 3D do 3000 zł, który zagwarantuje bardzo czysty dźwięk i redukcję szumów. W tej cenie większość modeli oferuje rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli, co daje idealnie ostry obraz z konsoli lub podczas wyświetlania filmów na Blue Ray. Niektóre modele oferują niższą rozdzielczość 1024 na 768 pikseli i dziś raczej należy ich unikać. Jeśli jesteś fanem dobrego dźwięku i nie chcesz wydawać pieniędzy na dodatkowe głośniki do telewizora, postaw na model oferujący technologię Dolby Digital Plus i wyposażony w mocne głośniki. Niektóre telewizory oferują jeszcze większą paletę kolorów niż inne, a także mają jeszcze lepszy kontrast dynamiczny i naszym zdaniem, zdecydowanie warto postawić na taki model.

W tej cenie można już znaleźć modele z zakrzywionym ekranem, które prezentują się jeszcze lepiej.

Telewizor 3D do 4000 zł

Dobry telewizor 3D do 4000 zł powinien oferować takie opcje, jak:

  • Możliwość włączania różnych aplikacji
  • Wysoka rozdzielczość (co najmniej Full HD)
  • Niskie zużycie prądu, zagwarantowane klasą A+ lub A++.

Niektóre telewizory 3D do 4000 zł oferują bardzo wysoką rozdzielczość ekranu, która wynosi nawet 65 cali, ale zanim zdecydujemy się na ich zakup, warto pomyśleć, czy tak duży ekran będzie pasował do naszego salonu. W przypadku telewizorów 3D jest to szczególnie ważne, bo trójwymiarowy efekt jest widoczny z jednego miejsca pokoju.

Najlepsze telewizory 3D do 4000 zł oferują także bardzo dobre głośniki o mocy, przy której niektóre modele kolumn sprzedawanych osobno, wydają się słabe.

Warto postawić także na telewizory z funkcją Ambilight, czyli podświetleniem obszaru za telewizorem. Ambilight, opatentowana przez Philipsa, sprawia, że pomieszczenie z telewizorem prezentuje się jeszcze lepiej.

Podsumowanie

Telewizory 3D są dobrym rozwiązaniem, jeśli często oglądamy filmy nagrane w tej technologii. Naszym zdaniem, jest ich obecnie niewiele i dlatego kupując telewizor 3D nie skupiajmy się tylko na tym, jak prezentuje się opcja 3D. Zwróćmy uwagę, jak wyświetlany jest 2D, jaki ma kontrast i czy kolory są dobrze odwzorowane. Warto wybrać jak najnowocześniejszy model, który będzie służył przez wiele lat.

Ranking telewizorów 3D

Pozycja Telewizor 3D Producent Cena
1Sony KD-65ZD9SonyAktualna Cena
2Technisat TechniPlus ISIO 47TechnisatAktualna Cena
3TECHNISAT TechniVision 42TECHNISATAktualna Cena

Telewizor 3D - Opinie (3 komentarze)

  1. Mam taki telewizor, zdecydowałam się na kupno niedawno i jestem bardzo zadowolona. Można mieć kinową jakość w domu, nie wydając dużych pieniędzy na bilet. Chociaż rzeczywiście takich filmów jest mało, to telewizor sprawdza się bardzo dobrze. Ja polecam taki 3D. Ja mam Sony i działa bez żadnego problemu.

  2. a jak jest z tym panasoniciem do 2000zł? Chodzi mi właściwie o jego głośniki, wystarczająco mocne czy dokupywać trzeba soundbar?

  3. Jaki telewizor 3D wybrać? Długo się nad tym zastanawiałam, kiedy chciałam kupić telewizor do swojego nowego salonu. Testowałam nawet telewizor 3D od Sony, ale ostatecznie zdecydowałam, że jednak nie potrzebuję takich bajerów. Wystarczy mi zwykły. Ale przyznaję, jest naprawdę fajny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *