telewizor z zakrzywionym ekranem

Nowym trendem wśród telewizorów są modele z zakrzywionym ekranem. Początkowo pojawiły się jedynie jako ciekawostka i budziły zainteresowanie na targach. Okazuje się, że telewizor zakrzywiony ma nie tylko atrakcyjny design, ale także sporo zalet. Co ciekawe, przed wejściem do sprzedaży telewizorów z płaskimi ekranami, wszystkie telewizory miały zakrzywione ekrany, będące wycinkiem kuli lub walca. Po kilkunastu latach do łask wróciły ekrany zakrzywione w „drugą stronę”, w których obraz oglądamy od środka koła. Telewizory z zakrzywionym ekranem mają swoje zalety, ale też mają swoje wady. Sprawdźmy o co chodzi oraz jaki telewizor zakrzywiony wybrać?

Telewizor zakrzywiony czy nie?

Zakrzywiony telewizor ma według producentów znacznie większe pole widzenia, a jeśli siedzisz w odpowiedniej odległości, która zależy od promienia krzywizny telewizora i jego przekątnej, to nie widzisz żadnych zniekształceń obrazu związanych z różną odległością od ekranu. Ta sama technologia jest wykorzystywana w kinach IMAX. Korzyść polega na tym, że możemy oglądać większy obraz bez pojawienia się zniekształceń perspektywy. Daje to także wrażenie głębi obrazu, co zauważono najpierw właśnie w kinach.

Ranking telewizorów z zakrzywionym ekranem

RankingTelewizor z zakrzywionym ekranemProducentCena
1TV LED Samsung UE65KU6500Aktualna Cena
Telewizor z zakrzywionym ekranem

Telewizor z zakrzywionym ekranem TV LED Samsung UE65KU6500

Na zakrzywionym ekranie pojawia się mniej refleksów świetlnych, przez co obraz wygląda o wiele lepiej. Przydaje się to na przykład w jasnym pomieszczeniu. Jaka jest tego korzyść? Czerń, kontrast i kolory są wyraźniejsze, niż w telewizorze o takiej samej wielkości, który wyposażono w zwykły ekran.

Zaletą zakrzywionego ekranu jest także lepsze podświetlenie, ponieważ w rogach nie pojawiają się zmiany jasności.
Wiele osób twierdzi, że telewizory z zakrzywionym ekranem mają niewiele zalet i są jedynie sposobem na zwiększenie sprzedaży, z uwagi na to, że ta technologia jest zupełnie nowa. Telewizory tego typu zaprezentowały najpierw największe firmy, takie jak Samsung i LG, natomiast konkurencja dopiero opracowuje taką technologię. Dobre telewizory zakrzywione oferują także takie opcje, jak 3D oraz Smart TV, co dodatkowo zwiększa ich możliwości.

Ceny telewizorów z zakrzywionymi ekranami są nieco wyższe, niż tych tradycyjnych, jednak taki sprzęt oferuje wiele zalet. Jeśli masz możliwość zakupu takiego telewizora i oczekujesz wyższej jakości niż w zwykłym telewizorze, to będzie dobry wybór. Pamiętaj o tym, że obraz prezentuje się idealnie jedynie z jednego miejsca w domu i jeśli siedzisz poza nim, to pojawiają się zniekształcenia. Najlepiej jest siedzieć bezpośrednio przed środkiem ekranu, dzięki czemu nic nie będzie Ci przesłaniało obrazu. Tego problemu nie ma z płaskimi telewizorami, na które można patrzeć z każdego kąta.

Telewizor zakrzywiony 4K

Aktualnie powszechny jest standard rozdzielczości Full HD w telewizorach, a standardem staje się natomiast rozdzielczość 4K. Dobry telewizor 4K sprawdzi się wtedy, gdy będziemy oglądali filmy Blue Ray lub grali na konsoli, ponieważ wtedy wyświetlimy obraz w pełnej rozdzielczości. Nie ma aktualnie to dużego znaczenia wtedy, gdy oglądamy jedynie filmy z np. z kablówki, ponieważ są one wyświetlane w niższej rozdzielczości.

Rozdzielczość 4K jest bardzo ważna wtedy, gdy kupujesz duży telewizor. Jeśli możesz na to sobie pozwolić, wybierz telewizor o takiej rozdzielczości.

Telewizor zakrzywiony ile cali?

Większość osób wykorzystuje telewizor do oglądania filmów i w takiej sytuacji warto kupić jak największy ekran. Telewizor o przekątnej około 40 cali sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, natomiast większe ekrany, będą przydatne wtedy, gdy Twój salon jest bardzo duży. W przypadku telewizorów z zakrzywionym ekranem większość modeli ma 55 cali albo 65 cali.

Zakrzywione telewizory są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią oglądać filmy, bo dzięki nim można osiągnąć wrażenie głębi obrazu. Jeśli nie możesz się zdecydować, czy lepszy jest zakrzywiony telewizor, czy prosty, możesz wybrać model, którego zakrzywienie można regulować. Być może już niedługo staną się one standardem na rynku elektronicznym. Duże modele zakrzywionych telewizorów są bardzo drogie – można spotkać się z telewizorami, które kosztują nawet 10000 złotych.

Podsumowując – telewizor z zakrzywionym ekranem to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale technologia jest wciąż nowa i nie wiadomo, czy się przyjmie. Jeśli ludzie będą kupowali takie telewizory, ceny na pewno spadną i „krzywe ekrany” staną się normą.

Najlepsze zapytania:
 • telewizor z zakrzywionym ekranem
 • telewizory z zakrzywionym ekranem
 • zakrzywiony ekran
 • telewizor zakrzywiony
 • telewizory zakrzywione
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 opinie, średnia: 5,00 na 5)

Telewizor z zakrzywionym ekranem - Opinie

 1. Widziałam telewizor z zakrzywionym ekranem ostatnio w sklepie. Niestety mam za małe mieszkanie, żeby taki telewizor kupić. Nie miałabym miejsca żeby go gdzie ustawić, bo chyba tylko te największe wersje mają te zakrzywienie. Ale jednak efekt jest fajny i bardzo ciekawie to wygląda, to trzeba przyznać :)

 2. Widziałam ostatnio takie telewizory i zastanawiam się jak wyglądają w domu, czy to rzeczywiście da się oglądać i czy ogląda się lepiej? Ciągle się nad tym zastanawiam, ale też nikt z moich znajomych nie ma takiego telewizora więc nie mam porównania z innymi. Muszę przyznać też, że dość dużo kosztują, więc nie wiem czy bym się zdecydowała.

  1. Jeżeli chodzi o telewizor z zakrzywionym ekranem, to efekt jest powyżej 40”.Ja kupiłem 32″ poza dobrym jakościowo obrazem oraz dizajnem (mówimy o Samsungu) nie ma zbytnio różnicy.W każdym razie ładnie prezentuje się w mieszkaniu.

 3. Posiadam Samsung UE48JU6500 od pół roku. Muszę powiedzieć, że jest to jedyny model w granicach 3tys. zł 4K. Jeżeli nie chce się przeznaczyć więcej a mieć 4K to właściwie wyboru nie ma. Każdy i niekoniecznie lepszy model to min tysiąc zł dodatkowo. Na pytanie czy lepszy model z zakrzywionym ekranem czy płaskim odpowiedź jest jedna. Bez względu na wszystko nigdy nie wrócił bym do płaskiego ekranu, chyba że chodzi o monitor komputerowy. Gdybym miał ponownie wybierać nie miałbym najmniejszych wątpliwości. Kiedy przymierzałem się do zakupu wydawało mi się , że 48″ do mieszkania w bloku to trochę za dużo. Jednak przeczytałem pewien komentarz w sieci, “że jeżeli zamierzamy kupić tv i zastanawiamy się nad wielkością, należy wybrać zawsze model o numer większy”. Tak tez postąpiłem choć teraz zastanawiam się czy nie powinno wybierać się modelu o 2 numery większe. Co do jakości to po pół rocznym użytkowaniu mogę stwierdzić że jest to naprawdę świetny model. Nie tylko że ładnie się prezentuje ale możliwości jakie ze sobą niesie powinny zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych. Mając do wyboru nawet 60″ płaski w podobnej cenie wybrał bym mniejszy ale 4K z zakrzywionym ekranem. Naprawdę ciężko się od niego oderwać mimo, że programy telewizyjne oferowane z sieci kablowej emitują wiecznie te same filmy. Ratunkiem jednak są oferty z sieci nawet darmowe i oczywiście to co się posiada na dysku gdyż ten model bardzo ładnie współpracuje z każdym urządzeniem z jakim można się do niego podłączyć. A na dzień dzisiejszy można do niego podłączyć praktycznie wszystko. Polecam.

 4. Telewizor z zakrzywionym ekranem to dla mnie totalna nowoczesność. Jednak nie jestem zwolennikiem tych modeli. Dla mnie naprawdę niewygodnie się na tym wygląda. Wolę obraz z prostych telewizorów. Wiem, że jest dużo fanów tych ekranów, ale mnie one w ogóle nie przekonuję. Poza tym jakoś nie podobają mi się te telewizory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *