Uchwyt do telewizora

Jeśli masz zamiar kupić nowy telewizor, musisz pamiętać o tym, aby powiesić go w bezpieczny sposób. Najpopularniejszym sposobem montażu jest uchwyt do telewizora zgodny ze standardem VESA, który będzie dopasowany do ciężaru i przekątnej naszego ekranu. Obciążenie ściany przy telewizorze o przekątnej powyżej 40 cali jest bardzo duże, dlatego najlepiej jest skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Sprawdźmy jakie mamy opcje i jaki uchwyt na telewizor wybrać.

Uchwyt do telewizora – zalety i wady

Uchwyt do telewizora to rozwiązanie znacznie tańsze od szafki. Jego plusem jest to, że telewizor jest umieszczony znacznie wyżej i nie mają do niego dostępu na przykład dzieci. Decydując się na uchwyt możesz łatwiej wybrać miejsce, w którym zamontujesz telewizor, a Twój salon zachowuje dalej elegancki i nowoczesny wygląd. Uchwyt na telewizor ma też pewne wady – jego zamontowanie wymaga wiercenia w ścianach, a jeśli raz wybierzesz miejsce, w którym ma wisieć telewizor, będziesz miał trudności z jego zmianą.

Uchwyt do telewizora ruchomy (z regulacją)

Istnieją dwa rodzaje uchwytów do telewizora. Jeśli chcesz zamontować telewizor na linii wzroku, możesz użyć zwykłego uchwytu bez opcji regulacji. Takie rozwiązanie sprawdzi się w małym pomieszczeniu. Taki uchwyt znajduje się bardzo blisko ściany, co wpływa na optyczne zwiększenie ilości miejsca w pomieszczeniu. Uchwyt bez regulacji jest najtańszy i ma prostą konstrukcję.

Znacznie częściej zachodzi konieczność skorygowania położenia ekranu, bo oglądamy telewizor z różnych miejsc w pomieszczeniu albo gdy telewizor musi być zamontowany wyżej niż na linii wzroku.

Dobry ruchomy uchwyt do telewizora z możliwością regulacji oferuje możliwość przesunięcia ekranu w osi poziomej. Pozwala on na pochylenie ekranu tak, by uzyskać idealny kąt widzenia i zminimalizować artefakty, które się na nim pojawiają.

Gdy telewizor jest zamontowany w bardzo dużym pomieszczeniu i ma wyświetlać obraz dla wielu osób, dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w uchwyt ruchomy z pełną regulacją. Dzięki niemu można ustawić odbiorniki bliżej lub dalej od ściany, a także regulować jego kąt pochylenia w pionie i poziomie. Najbardziej zaawansowany uchwyt na telewizor pozwoli nawet na zmianę orientacji ekranu na pionową, co także przydaje się w niektórych sytuacjach.

Uchwyt do telewizora wybieramy w zależności od jego wagi, którą można sprawdzić w instrukcji producenta – sprawdzamy jego wagę bez podstawy.

Uchwyt do telewizora – jaka cena?

Naszym zdaniem warto zainwestować w droższy uchwyt do telewizora, który da nam pewność, że sprzęt będzie utrzymywany w odpowiedniej pozycji. Tanie uchwyty mogą na pierwszy rzut oka wyglądać solidnie, ale po obciążeniu masą kilkudziesięciu kilogramów, mogą ulec uszkodzeniu. W takiej sytuacji można stracić telewizor za kilka tysięcy złotych, dlatego lepiej jest zainwestować w droższy produkt. Warto zdecydować się na uchwyt do telewizora wykonany z wytrzymałej stali, który utrzyma telewizor o większych rozmiarach niż ten, który aktualnie posiadasz.

Przed zakupem uchwytu warto zwrócić uwagę na to, jakie wyposażenie znajduje się w zestawie. Powinny znajdować się w nim śruby mocujące, zwijarka kabli i szablon wiercenia.

Uchwyt do telewizora od 40 cali do 49 cali

Najlpsze uchwyty dla mniejszych telewizorów, dla których wg nas warto jeszcze je montować (telewizor 32 cale może dość śmiesznie wyglądać na ścianie).

Uchwyt do telewizora od 50 cali do 65 cali

Poniżej najpopularniejsze (nie zawsze znaczy najlepsze, ale na pewno warto je przejrzeć) uchwytu, wieszaki do dużych telewizorów od 50 do 65 cali.

Najlepsze zapytania:
  • jaki uchwyt do tv
  • uchwyt do telewizora ze zmiennym położeniem
  • wieszaki do telewizora na ścianę
  • dobry uchwyt do telewizora 40
  • wieszaki do telewizora narorzne 47 cali

Jaki uchwyt do telewizora wybrać? - Opinie

  1. Muszę powiedzieć, że na takich uchwycie do TV nie ma co oszczędzać. Ja kiedyś kupiłam jakiś na wyprzedaży i o mało co, a telewizor wylądowałby na podłodze. Więc lepiej wydać więcej i być spokojnym o to, że wszystko będzie dobrze się trzymało i przede wszystkim utrzyma to co powinno.

  2. Jeżeli chodzi o uchwyt do TV, to przede wszystkim taki z regulacją. Jak miałam telewizor to właśnie taki uchwyt wybrałam. Daje to sporo możliwości, szczególnie w małym mieszkaniu, gdzie trzeba liczyć każde miejsce. Dzięki temu telewizor możemy obracać według swojego uznania.

  3. Mam małą kawalerkę, w której wszystko musi być zaplanowane na tip top. Dlatego taki uchwyt to było must have do kupienia przy aranżacji wnętrza. Najlepszy uchwyt do telewizora kupiłam przypadkowo w sieci. Zapłaciłam około 50 zł i jestem zadowolona, bo bez problemu spełnia swoją funkcję. Jak widać dobry uchwyt do telewizora można kupić tanio.

  4. Zgadzam się z komentarzami. Nie ma co oszczędzać na tanich uchwytach do TV bo później na 100% tego pożałujemy. U mnie na szczęście nie doszło do tragedii, ale było blisko :( Jakiś czas temu wymieniłem wszystkie uchwyty do tv na Viz-Art.

  5. Teraz uchwyt do telewizora można kupić w zasadzie w każdym sklepie i nie kosztuje wcale dużo. Ja nie jestem zwolenniczką wiszących telewizorów. Mam niewielką komodę na której stoi telewizor i wcale nie przeszkadza mi, że on stoi a nie wisi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *