telewizor 22 cale

Obecnie popularność zdobywają telewizory o bardzo dużych przekątnych – niskie ceny sprawiły, że niemal każdy może pozwolić sobie na zakup telewizora o przekątnej powyżej 32 cali. Mimo to telewizory 22 cale nie straciły na popularności, ponieważ nadają się świetnie do niewielkiego pokoju lub do kuchni, gdzie nie ma miejsca na większy model. Osoby, które lubią granie na konsoli, także mogą wybrać mniejszy telewizor o wysokiej rozdzielczości.

Telewizor 22 cale a Smart TV

Wybierają telewizor o przekątnej 22 cale, warto poszukać modeli wyposażonych w opcję smart TV. Posiadają one dodatkowe możliwości multimedialne, które przydają się szczególnie wtedy, gdy telewizor służy nam do przeglądania internetu lub oglądania filmów na YouTube.

Taki telewizor jest dobrym wyborem także wtedy, gdy chcemy rozmawiać przez komunikatory głosowe czy cieszyć się słuchaniem muzyki i oglądaniem filmów z takich serwisów jak Netflix czy Google Music. Telewizor Smart TV nie zastępuje komputera, ale pozwala korzystać z jego najczęściej wybieranych opcji multimedialnych. Pisanie wiadomości czy nawigacja na skomplikowanych stronach internetowych jest możliwa, jednak znacznie wygodniejsza będzie na komputerze lub oczywiście na smartfonie.

Inteligentne funkcje telewizorów ze smart TV można między innymi wypróbować w sklepie elektronicznym lub zapoznać się z prezentującymi je filmami wideo. Warto się z tym zapoznać przed zakupem, gdyż nawet dobre telewizory 22 cale Smart TV różnych firm mocno różnią się funkcjami. Większość modeli tego typu będzie wyposażona w Wi-Fi. Oprócz pilota, niektóre telewizory tego typu są wyposażone w bezprzewodową klawiaturę lub możliwość sterowania za pomocą smartfona.

Telewizor 22 cale Full HD

W sieci można znaleźć wypowiedzi na temat tego, że telewizory nie muszą mieć dużej rozdzielczości, bo oglądamy je z większej odległości niż monitory. Ogólnie rzecz biorąc jest to prawda, jednak telewizory 22 cale mogą z powodzeniem być stosowane także, jako monitor do komputera. W takiej sytuacji odtwarzanie obrazu w rozdzielczości Full HD będzie bardzo dużym plusem i warto jej szukać w telewizorach dostępnych w sklepach. Telewizor, który ma za zadanie zastąpić monitor komputerowy, powinien oferować wysoki kontrast, wyświetlanie głębokiej czerni oraz dobry czas reakcji.

Dziś rozdzielczość Full HD jest standardem, jednak na półkach sklepowych nadal nie brakuje telewizorów HD Ready, oferujących znacznie niższą jakość. Możesz się zdecydować na zakup takiego telewizora wtedy, gdy zależy Ci głównie na oglądaniu transmisji telewizyjnych z większej odległości. Przyszłościowym wyborem będzie jednak telewizor 22 cale z jak największą rozdzielczością ekranu. Ten parametr jest bardzo ważny także wtedy, gdy chcemy używać telewizora wraz z konsolą do gier.

Telewizor 22 cale z dekoderem DVB-T

Obecnie większość telewizorów jest wyposażonych we wbudowany dekoder DVB-T, czyli możliwość odbierania naziemnej telewizji cyfrowej. Wideo przesyłane w taki sposób ma wysoką jakość (nie pojawia się na przykład efekt śnieżenia), a także umożliwia słuchanie dźwięku przestrzennego. Czy konieczne jest sprawdzanie, czy model, którego zakupem jesteś zainteresowany, posiada ten tajemniczy moduł? Nie – posiadają go wszystkie nowe telewizory, a brak odbiornika stanowi problem tylko wtedy, gdy kupiłeś telewizor przed 2011 rokiem. Wszystkie nowsze modele są wyposażone w dekoder.

Telewizor 22 cale – jakie wyposażenie?

Dobry telewizor o przekątnej 22 cale powinien być wyposażony w przynajmniej jedno złącze USB i złącze HDMI. Dzięki nim łatwiejsze staje się oglądanie na telewizorze filmów lub zdjęć, które mamy na pendrive. Dodatkiem, który pojawia się w coraz mniejszej ilości telewizorów jest odtwarzacz DVD.

Na podstawie samego opisu trudno jest wywnioskować, czy głośnik w telewizorze będzie wystarczający do naszego pokoju, jednak można przyjąć zasadę, że im moc głośnika jest większa, tym lepiej. W przypadku telewizora do cichej sypialni, wyposażenie go w potężne głośniki raczej nie jest konieczne.

Telewizor 22 cale powinien posiadać w zestawie także elementy do zamontowania go na ścianie oraz stopkę. W przypadku telewizorów tych wymiarów, montaż nie stanowi dużego problemu z uwagi na niską wagę.

Telewizor 22 cale - Opinie (4 komentarze)

  1. Kiedyś miałam taki telewizor 22 cale. Jednak teraz, w większym mieszkaniu już byłby za mały. Do mniejszego metrażu czy pokoju, jak najbardziej się sprawdzi.

  2. Witam. Poszukuję tv led 22″ z matrycą ips , konieczne z cieńką ramką. Z minimum dwa wejscia HDMI i koniecznie z wejściem słuchawkowym. Co polecacie w razsadnej cenie. Chcę przeznaczyć mac 700zl. No ale wiadomo, jak będzie kosztował 723 to tyż si ? Pozdrawiam i liczę na pomoc fachowców i zorientowanych w temacie.

  3. Jaki telewizor 22 cale, jest dobry, przekonałem się na własnej skórze. Kupiłem niedawno taki telewizorek, do swojego małego studia i to wystarczająca wielkość. Bardzo fajne kolory, wyjątkowo dobra jakość jak na takie “małe” cale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *