Telewizor 32 cale

Telewizor 32 cale

Telewizor o rozdzielczości 32 cali to jeden z najlepszych wyborów jeśli masz mały pokój lub gdy kanapa w Twoim domu znajduje się blisko odbiornika. Wybór telewizorów 32 calowych jest bardzo duży, dlatego większość osób nie powinna mieć problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie.

O ile nie potrzebujesz opcji 3D, Twoje potrzeby spełni większość telewizorów 32 calowych na rynku.

Telewizor 32 cale i Full HD

Rozdzielczość Full HD jest bardzo przydatna wtedy, gdy wykorzystujemy telewizor do grania w gry komputerowe, oglądamy filmy na Blue Ray czy korzystamy z kanałów HD w telewizji. Tak duża rozdzielczość gwarantuje nam, że zobaczymy każdy szczegół obrazu. Telewizory tej wielkości są dość tanie – można je kupić za mniej, niż 1500 złotych. Uważaj, by nie nabrać się na zakup telewizora HD Ready – jego nazwa jest podobna, ale rozdzielczość znacznie niższa i wynosi 1366 na 768.

Ranking telewizorów Full HD 32 cale

Jeśli chcesz kupić najlepszy model telewizora 32 cale Full HD, zwróć uwagę nie tylko na same parametry, ale na to, jaka jest moc głośników i szybkość odświeżania obrazu. Telewizor powinien mieć głośniki stereo o mocy przynajmniej 2 razy 10 W, ale jeśli będziesz chciał uzyskać głębokie, basowe brzmienie, konieczne będzie podłączenie zestawu audio.

Telewizor do gier powinien odświeżać obraz częściej, niż 8 ms, a w przeciwnym przypadku, pojawi się denerwujące smużenie.

Telewizor 32 cale z Wi-Fi

Telewizory z Wi-Fi są zwykle wyposażone w opcję Smart TV, która bardzo przydaje się podczas przeglądania filmów na duży ekranie. Dzięki niej, można na przykład przeglądać na telewizorze filmy z YouTube lub oglądać zdjęcia. Alternatywnym rozwiązaniem dla dobrego telewizora z Wi-Fi będzie model z możliwością podpięcia Internetu przez kabel. Smart TV znacznie upraszcza korzystanie z multimediów, a jeśli Twój telewizor nie posiada tej opcji, możesz do niego dokupić odpowiednią wtyczkę i cieszyć się z nowych możliwości.

Ranking telewizorów Full HD z Wi-Fi

Telewizor 32 cale 4K

Telewizory z rozdzielczością Ultra HD 4K (czyli 3840×2160) zaczynają się obecnie od 40 cali i właśnie dla dużych telewizorów warto w tę technologię zainwestować (jeżeli ktoś ma taką potrzebę). Natomiast jeżeli kupujemy telewizor 32 calowy, to w zupełności wystarczy rozdzielczość Full HD, czyli 1920×1080.

Telewizor 32 cale do 1000 złotych

Osoby, które mają ograniczony budżet na telewizor i chcą, by miał on 32 cale, powinny wybrać model HD Ready. Producent w tańszych modelach zwykle oszczędza na tych rzeczach, na które większość użytkowników nie zwraca uwagi. Nawet najlepszy telewizor 32 cale do 1000 złotych może być pozbawiony złączy HDMI (albo mieć tylko jedno), oferować gorszą jakość dźwięku i niższą klasę energetyczną. Jeśli ograniczenie wynika z braku takich opcji, jak Picture in Picture czy innych opcji związanych z oprogramowaniem, zwykle nie jest to problemem. Większości zaawansowanych opcji i tak nie będziemy wykorzystywali, dlatego ich nadmiar wcale nie jest korzystny.

Ranking telewizorów 32 cale do 1000 zł

Telewizor 32 cale do 1500 zł

W tej cenie kupisz Telewizor 32 cale, który będzie wyposażony o wiele lepiej. Dobry telewizor 32 cale do 1500 złotych może mieć na przykład mocniejsze głośniki, oferować lepszą klasę energetyczną, jaśniejszy obraz i lepszą rozdzielczość. W tej cenie możesz znaleźć telewizor o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, który bardzo dobrze sprawdzi się zarówno do oglądania filmów, jak i do grania w gry komputerowe.

Ranking telewizorów 32 cale do 1500

Telewizor 32 cale z tunerem DVB-C, DVB-S, DVB-T

Jeśli używasz telewizora przede wszystkim do odbierania kablówki, dobrym wyborem jest znalezienie modelu, który ma wbudowany tuner. Dzięki temu, nie będziesz musiał wykorzystywać kolejnego urządzenia, dostarczanego przez dostawcę telewizji. Telewizory dostępne w sprzedaży oferują różne standardy, takie, jak DVB-T, DVB-C i DVB-S, a także złącze analogowe. Są one na tyle powszechne, że trudno jest znaleźć telewizor, który nie byłby wyposażony w takie urządzenie.

Niektóre osoby kupują telewizor tylko po to, by podłączyć go do internetu i w takim przypadku nie trzeba zwracać uwagi na tuner.

Inne opcje w telewizorze

Większość telewizorów posiada opcję poprawiania obrazu, która przydaje się na przykład wtedy, gdy oglądasz mecz piłkarski. Inną opcją, dostępną w najlepszych telewizorach, jest nagrywanie filmów na dysk twardy, oraz możliwość sprawdzenia rekomendacji na temat filmów i programów.

Liczy się także rodzaj głośników – bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zakup telewizora z głośnikami, które dają przestrzenny dźwięk. Niektóre modele oferują na tyle dobry dźwięk, że mogą one zastąpić kolumny.

Przydaje się także przechwytywanie obrazu ze smartfona lub tabletu, dzięki któremu można łatwo podzielić się swoimi nagraniami.

Najlepsze zapytania:
 • telewizor 32 cale
 • telewizory 32 cale
 • tv 32 cale
 • telewizor 32 cale ranking
 • najlepszy telewizor 32 cale

Telewizor 32 cale - Opinie (10 komentarzy)

 1. Telewizor 32 cale to jak na ten czas trochę mały telewizor 🙂 Mamy taki w jednym pokoju i muszę przyznać, że w porównaniu z większymi jest różnica i to spora. Jednak w tych mniejszych widzę różnicę w obrazie, są zdecydowanie bardzo zwarte i lepiej się ogląda filmy czy programy. Moim zdaniem 32′ telewizor jest optymalną wielkością i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

 2. Bardzo fajny telewizor, dla mnie jest to bardzo dobry rozmiar, który sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach np. takim jak mój pokój. Ja wybrałam telewizor z wyższej półki cenowej ale właśnie w tym rozmiarze i jestem z niego bardzo zadowolona.

 3. Akurat uważam, że 32 cale nie jest komfortowe przynajmniej do większego salonu. Powyżej 60 cali, 4k w zasadzie rbi się standardem, aby ekran też płaski był. JA mam philispa z seri 7600 z ambilight i jest wypas sprzęt, jako domowe centrum rozrywki pierwszal klasa

  1. w leb sie je**ij, w PL nikogo nie stać na TV 60 cali w 4K !

  2. Myślałem nad Philipsem… ale ponieważ tam Android trochę szwankuje więc zdecydowałem się na 65″ 4K Sony z Androidem. Co prawda nie ma funkcji ambilight – ale kolory wypas i android stabilny.

   1. …a teraz szukam jakiegoś maleństwa do sypialni… i zastanawiam się nad 32″ albo 40″… tylko miałem nadzieję że znajdę coś cieńszego – a tu widzę wszystko klocki po 7cm grubości 🙁

 4. Nie mniej niż 65 cali bez względu na wielkość pomieszczenia. Powód prosty…sąsiad ma 60 cali więc łęb może napierniczać a gały z orbit wychodzić ale mus to mus ;-)))

 5. ja szukam 500 cali ale k ..nie ma takich w sklepach:(

  1. a mówią że w sklepach jest wszystko a tu taki PRL tylko ocet i sól

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *