Słuchawki bezprzewodowe do telewizora

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora

Jeśli chcesz komfortowo oglądać telewizor z większej odległości i nie chcesz przeszkadzać innym osobom, używając dużej głośności, powinieneś zdecydować się na wybór słuchawek bezprzewodowych. Charakteryzują się one dużym zasięgiem i pozwalają na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu, bez przeszkadzającego kabla. Oczywiście te same słuchawki mogą one służyć także do słuchania muzyki (czy to z telefonu, komputera no i telewizora). Słuchawki bezprzewodowe należą wciąż do produktów, które nie są zbyt popularne i cały czas się rozwijają, dlatego co kilka miesięcy pojawiają się nowe modele, wprowadzające poważne zmiany. Nie można tego powiedzieć o standardowych słuchawkach, w których jedynym elementem, który się zmienia, jest design.

Słuchawki bezprzewodowe radiowe do telewizora

Słuchawki radiowe do telewizora łączą się z odbiornikiem za pomocą sygnałów o długości fali 2,4 GHz. Jeśli wykorzystujesz tę technologię, możesz spodziewać się lepszej jakości dźwięku, ale w niektórych ustawieniach względem ścian, mogą pojawiać się szumy i opóźnienia w przesyle dźwięku. Obecnie jest to jedna z najbardziej popularnych technologii, z uwagi na duży zasięg i niezbyt wysoką cenę. Możesz dzięki nim słuchać dźwięku z telewizora, który znajduje się w innym pomieszczeniu.

Ich zasada działania jest bardzo podobna do tradycyjnego radia – na słuchawkach należy ustawić odpowiednią częstotliwość, która pozwoli połączyć się z odbiornikiem przy telewizorze. Warto zwrócić uwagę na to, czy słuchawki posiadają takie opcje, jak wyłączenie dźwięku po zdjęciu słuchawek z głowy i możliwość odstawienia ich na wygodną stację dokującą. Zwróć uwagę na to, jak długo ładują się słuchawki po ich odstawieniu – w niektórych modelach zajmuje to nawet 16 godzin, co oznacza, że będą one większość czasu spędzały na ładowaniu.

Słuchawki bezprzewodowe na fale podczerwone do telewizora

Jeśli spotkasz się z ofertą słuchawek na fale podczerwone, powinieneś omijać ją szerokim łukiem. Słuchawki tego typu nadają się jedynie do oglądania telewizora wtedy, gdy nic nie zakłóca sygnału z odbiornika. W praktyce jest o to trudno, bo każdy przedmiot między telewizorem a słuchawkami będzie rozłączał sygnał. W praktyce stosuje się je jedynie w samochodzie lub w autokarach. Tutaj nie pokazujemy i nie proponujemy takich produktów.

Słuchawki bezprzewodowe z Bluetooth do telewizora

Bluetooth to jedna z najczęściej wykorzystywanych technologii, która oferuje zarówno niezłą jakość dźwięku, jak i spory zasięg. Słuchawki bluetooth można podłączyć zarówno do smartfona, jak i do nadajnika Bluetooth, podłączanego do złącza słuchawkowego w telewizorze. Słuchawki Bluetooth to najbardziej przyszłościowa technologia i można się spodziewać tego, że niedługo będą one stanowiły większość słuchawek sprzedawanych w sklepach.

Słuchawki bezprzewodowe z Wi-Fi do telewizora

Transmisja cyfrowa zapewnia bardzo wysoką jakość, ale ma także pewną wadę. Polega ona na tym, że jeśli słuchawki znajdują się zbyt blisko routera i innych urządzeń elektronicznych, może to zakłócać sygnał. Dochodzi do tego najczęściej w blokach, gdzie jest mnóstwo routerów.

Niektóre słuchawki Wi-Fi oferują na przykład możliwość odtwarzania stacji radiowych. Cena słuchawek Wi-fi jest obecnie bardzo wysoka.

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora – jaka konstrukcja?

Słuchawki bezprzewodowe zwykle są dość duże i obejmują całe uszy. Większość modeli posiada pokaźny pałąk, umożliwiający założenie pewne utrzymywanie słuchawek na głowie. Niestety, ale niektóre modele nie są zbyt wygodne i przy pochylaniu głowy, mogą spadać albo przeciwnie – silnie uciskają głowę.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku słuchawek bezprzewodowych, to w większości przypadków nie mogą one konkurować ze słuchawkami z kablem w podobnym zakresie cenowym. Dzieje się tak dlatego, że cyfrowa lub radiowa transmisja sygnału wywołuje dużo zakłóceń, a także ma znacznie mniejszą przepustowość od innych sposobów przesyłu danych. Jeśli nie jesteś audiofilem i wykorzystujesz słuchawki tylko do oglądania telewizora, nie będzie stanowiło to dużego problemu. Warto mieć świadomość tego, że nawet najlepsze słuchawki bezprzewodowe nie oferują jakości dźwięku porównywalnej ze słuchawki przewodowymi w niższej cenie.

Warto zastanowić się także nad tym, jaka konstrukcja słuchawek będzie dla nas najlepsza. Słuchawki do telewizora kupujemy zwykle po to, aby podczas oglądania nie przeszkadzać innym osobom, co powoduje, że najczęściej wybierane są słuchawki tłumiące dźwięk, czyli modele zamknięte.

Słuchawki otwarte według wielu osób dają dźwięk wyższej jakości i lepiej sprawdzają się do słuchania muzyki, jednak podczas oglądania telewizji na słuchawkach bezprzewodowych nie ma to tak dużego znaczenia.

Ranking słuchawek bezprzewodowych do telewizora

Pozycja Słuchawki bezprzewodowe do telewizora Producent Cena
1Sennheiser RS 160 czarneSennheiserAktualna Cena
2Jabra Move czerwoneJabraAktualna Cena
3Sennheiser RS 175 czarneSennheiserAktualna Cena
4Sennheiser RS 165 czarneSennheiserAktualna Cena
5Jabra Move czarneJabraAktualna Cena
Najlepsze zapytania:
 • słuchawki bezprzewodowe do telewizora
 • słuchawki bezprzewodowe do tv
 • sluchawki bezprzewodowe do telewizora
 • słuchawki do telewizora
 • słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe do telewizora - Opinie (8 komentarzy)

 1. Mam takie słuchawki, ale zazwyczaj nie używam ich do telewizora, bo nie widzę takiego sensu. Telewizor oglądam jak mogę, nie mam dzieci więc nie muszę wyłączać ani oglądać cicho tego co mnie interesuję. Więc wolę sobie oglądać to na pełnym głosie. Kupiłam je, ale wydaje mi się, że to zbędny sprzęt.

 2. słyszałam pozytywne opinie właśnie o tych słuchawkach, że bardzo wygodne, zero kabla więc zero plątania, ale jeszcze nigdy nikt mi nie mówił, że używał ich do telewizora…muszę powiedzieć, że to pierwszy raz jak słyszę o tym pomyśle..Ja bym ich raczej używała do telefonu

 3. Polecam Słuchawki bezprzewodowe JVC HA-SBT5 z mikrofonem, mnie działają bez zarzutów

 4. Może nowe aurvana? od creative? U mnie się super sprawdzą, rewelacja zarówno w domu jak i chyba przede wszystkim na mieście, mega wygodne no i graja cudnie 😉 swoje kosztują, chociaż cena spada, ale tak czy tai warto kupić i to zdecydwoanie

 5. Normalnie słuchawki do telewizora . Co w tym dziwnego ?
  Podstawka jest jednocześnie ładowarką i nadajninikiem. Podpięta do wyjscia audio TV zapewnia sygnał do słuchawek posiadających akumulatr . NIe nadaja się do smartfonów .

 6. Ja chce dorwać Lamaxy Elite wyglądają świetnie, testów jeszcze nie było jako takich, i czekam na nie również. A cena wygląda ok!

 7. Zagadnienie nie zostało przedstawione w pełni, wiele elementów zostało pominiętych ale i tak uważam, że jest nieźle.
  Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych:)

 8. Potrzebuję słuchawek dla osoby starszej, niedosłyszącej, która ogląda telewizję w słuchawkach. Nagłówek wskazuje że jest to ranking słuchawek do telewizora, dlatego zastanawiam się jak podłączyć słuchawki Jabra do telewizora? Chyba muszę babci wymienić dodatkowo telewizor na taki z bluetooth 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *